Eğitim

Özel Anaokul

ozel anaokul 7920

Özel Anaokul; Sevgili arkadaşlar haftanın ilk günü ve haftanın ilk makalesi özel anaokulu makalesinde sizlere anaokullarından, devlet okulların da ki anaokullarından ve çalışan kesim için daha çok verimli olan özel anaokullarından ve bu anaokulları neden niçin önemli olduğundan kısaca bahsedeceğim.Anaokulu çocuklarımızın ilk okula başlamadan önce kişisel gelişimlerinin ilk başlangıcının atıldığı el becerilerinin gösterildiği okullardır. Bu okullarda çocuklarımıza bir çok konuda yardımcı olunur. Boyama yapma kağıt kesme ve birleştirme, grup çalışması nasıl yapılır gibi konularda bilgiler verilerek çocuklarımıza öğretilir. Çoğu devlete ait ilkokulun anaokulu olmakla beraber bu okullarda yarım gün eğitim verildiği için genelde buraları orta kesim ve düşük gelirli aileler tercih eder. Ayrıca özel olarak eğitim veren anaokulu ve kreşler vardırki bu özel anaokulu tam gün olduğu için çalışan anne babalar genelde çocuklarını bu özel anaokuluna ve kreşlere yazdırırlar. Tuvalet alışkanlığı edinmiş bütün çocuklar bu özel anaokulu bünyesinde sabah 8 den akşam 6 ya kadar eğitim alabilirler.

Makale İçeriği

Anaokul Önerileri

Özel Anaokul 2-6 yaş arasında çocuklarımıza okul öncesinde eğitime hazırlayan ve sosyal etkinleri olan bir eğitim kurumudur. Biz anne babalar olarak çocuklarımızın okul öncesinde ve küçük yaşta iyi birer eğitim almaları için anaokul araştırması yapmış öncelikle evimize yakın yerleri tercih etmiş bulunmaktayız.En çokta çocuklarımızın özel anaokul olarak tercih ettğimiz yeri sevmesi ve isteyerek gelmesiydi.Bu yüzden de gittğimiz yerlere çocuğumuzu da götürerek gözlemleme yapıyorduk.Öğretmenlerinin ilgisini özel anaokul un temizliği bizim için çok önemliydi.Özel anaokul unda çoğunlukla çocuklarımıza 2 yaş itibariyle İngilizce eğitimi verilmektedir. Veli bilgilendirmesinde de oldukça titiz davranıyorlar çocuklarımıza aylık yemek listesi çıkartılıp gün içinde neler yaptıklarıyla ilgili bilgi veriliyordu.

Özel anaokul unda çocuklara yönelik tiyatro sinema etkinlikleri yapılıp çocukların kendi arasında oyun oynamasını sağlayıp çeşitli aktiviteler düzenleniyordu.Bu da çocuklarımıza paylaşımı grup olarak arkadaşlarıyla iletişimi artırıyordu.Biz çocuklarımıza daha iyi birer eğitim alabilmesi için özel anokul tercih etmiş bulunmaktayız.Okul öncesinde ne kadar iyi bir eğitim alırsa ilkokulda o kadar rahat geçeceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir