Eğitim

Kızılay AYT TYT Dershane | En İyi Kızılay AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

kizilay ayt tyt dershane en iyi kizilay ayt tyt dershane fiyatlari yorumlari listesi 7820

Kızılay AYT TYT Dershane | En İyi Kızılay AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi;

Kızılay AYT TYT Dershanesi

Kızılay AYT TYT dershanesi bireylerin üniversite sınavına hazırlanma aşamasında yardım aldıkları eğitim kurumlarıdır. Bu kurumlardan öğrenciler kadar lise eğitimini tamamlamış bireyler de yararlanmaktadır.

Kızılay AYT TYT dershanesi eğitim programları; bireyin ihtiyaç duyduğu alanda daha kapsamlı bir eğitim alabilmesini sağlamaktadır.

Başlangıçta Ankara YKS hazırlık dershaneleri olarak belirlenen ve daha sonra Ankara AYT dershanesi ve Ankara TYT dershanesi olarak ayrışan eğitim modelleri, bireylerin eğitim ihtiyacına göre seçim yapabilmesini kolaylaştırmaktadır.

TYT programlarında genel olarak sınavda çıkabilecek tüm dersler ve tüm konular değerlendirilirken AYT programlarında bireyin hedeflediği okula girmesini sağlayacak puan türüne göre bir eğitim programı takip edilmektedir.

Bu iki kursu aynı Kızılay AYT TYT dershanesi içinde bulmak mümkün olduğu gibi farklı kurslar da tercih edilebilir.

Üniversite sınavında TYT olarak adlandırılan 1. oturum çok fazla korkutucu gelmese de; AYT oturumu daha kaygı uyandırıcı bulunur. Bunun nedeni ise AYT’nin okul seçiminde daha etkin rol oynamasıdır.

Bu nedenle pek çok öğrenci ve birey bu kapsamda kurs almayı zorunluluk olarak görmektedir. TYT sınavında 150 ve üzeri puan almak yeterli iken AYT’de puanınızın hesaplanabilmesi için bile 0,5 net çıkarma zorunluluğunuz vardır.

Tabi ki bu sadece puanınızın hesaplanması için gereken rakam. Bunun dışında belirlediğiniz puan türü ne kadar yüksek olursa istediğiniz okula girebilmeniz de o kadar garanti olacaktır. Ve AYT/YDS puanınız sınavın genel puanı olan YKS puanınızın %60’ını oluşturacaktır.

YDS Hazırlık


Yani TYT’ye göre etkinliği çok daha fazladır. Bu puanı sağlayabilmek ve işini şansa bırakmak istemeyen pek çok birey de; Kızılayın en iyi AYT TYT dershaneleri tarafından yürütülen sınav hazırlık programlarına katılarak bireysel çalışmalarına destek sağlamaktadır.

Bu dershanelerde bireyin seçtiği programa bağlı olarak; sınavda etkin konularda yoğunlaştırılmış genel tekrarlar, soru çözüm teknikleri, deneme sınavları gibi uygulamalar yapılmaktadır.

Burada amaç; bireyleri, uzman öğretmenler gözetiminde sınava daha aktif ve daha disiplinli bir çalışma sistemi içinde hazırlamak, onların sınav deneyimlerini artırmak, deneme sınavları ile takviye edilmesi gereken eksikliklerini tespit ederek, geliştirme yoluna gidebilmektir.

Ve bu süreçte karşılaştıkları bir problem karşısında akademik ya da rehberlik yardımı alabilmelerini sağlamaktır.

Kızılay AYT TYT Dershane | En İyi Kızılay AYT TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir