Eğitim

YKS Sınav Sistemi

yks sinav sistemi 7935

YKS Sınav Sistemi; YKS olarak belirlenen yeni sınav sisteminde birçok öğrenci ile beraber pek çok kurum değişikliğe gitmiştir. Yenilenen sınav sistemine uygun olarak yeni ders programları, yeni deneme sınavları gibi birçok değişikliğe gitmişlerdir. Yapılan bu değişikliklerle beraber öğrencileri en iyi şekilde sınavlara hazırlamaya çalışmaktadırlar. Bu esnasda öğrenciye düşen görevde kendilerini en iyi şekilde sınava hazırlayacaklarına inandıkları kursa kayıt olmaktır. YKS sınavı için en iyi eğitimi veren kurumu arıyorsanız sizin için en doğru adres Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak YKS sınav sistemini yakından takip ederek ve gerekli bilgileri edinerek öğrencilerimizi en iyi şekilde üniversite sınavına hazırlanmalarını sağlıyoruz. Kısaca Ortadoğulular eğitim kurumlarının YKS eğitiminden kısaca bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları eğitim öğretim yılına yaz kampı ile başlamaktayız. Yaz kampı sürecinde öğrencilerimiz sadece matematik dersi verilmektedir. Bunun temel nedeni ise matematik herkesin sıkıntı çektiği ana derslerden biri olmasından kaynaklı olmasıdır. Bu sayede yaz kampı sürecinde öğrenciler sıkıntı yaşadıkları matematik konusunda var olan sıkıntılarını giderme imkanı yakalamaktadır.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak YKS eğitiminde öğrenci odaklı eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Dönem içinde yapıtığımız seviye tespit sınavlarının yanında dönem içinde tekrarlanan yeni sınav sistemine uygun deneme sınavları ile öğrencilerimiz işledikleri konularda var olan eksiklerini görme gibi büyük bir avantaj sunulmaktadır. Bu sayede daha sınava uzun bir süre varken eksiklerini görme tamamlama fırsatını yakalamış olurlar. Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak en büyük avantajlarımızdan biride bireysel etütlerimiz olduğunu söyleyebiliriz. Derslerde ve konularda olan eksikleri doğrultusunda bireysel etütlere öğrencilerimizi yönlendirmekteyiz. Bireysel etütlerde yapılan konu tekrarı ve önemli hususların üzerinde durarak ve ekstra çözülen testlerle beraber konu pekiştirilir ve var olan eksikler kısa süre içerisinde çözüm bulunur ve YKS eğitimimizi en iyi şekilde vermeye devam etmiş oluyoruz. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemizde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmenlerimizde öğrencilerle uyumlu her öğrencinin seviyesine inebilen güler yüzlü ve onları gerekli destekte bulunmaktadır.

Sınav Sistemi

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışımızın sayesinde sınıflarda 10-12 öğrenci yer almasını sağlıyoruz. Ortadoğulular eğitim kurumlarına kayıt olan öğrencilerimize sağladığımız bir diğer avantaj ise verilen kaynak kitaplar olduğunu söylememiz gerekir. Verdiğimiz soru bankaları ve konu anlatımlı kitapları YKS sistemine uygun nitelikte olup öğrencilerin başka kaynaklara ihtiyaç duymayacağı şekilde zenginliktedir. Ders sırasında konu bitiminden sonra dağıtılan yaprak testlerde öğrencilerimizin her konuyla ilgili soru çözebilmektedir. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak ilk dönemi bitirdikten sonra öğrencilerimizi yarıyıl kampı imkanı ile öğrencilerin tatil süreçlerini verimli geçirmelerine dair bir başka ayrıcalık sunmaktayız. Yarıyıl kampı sürecinde öğrencilere dönem içinde gördüğü derslerin testlerle destekli hızlandırılmış tekrarı yapmaktayız. Bu sayede öğrencilere ikinci döneme başlarken ilk dönemin konularını kafalarında tamamlamış bir şekilde ikinci döneme başlamaktadırlar.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bir diğer ayrıcalığımızda bünyemizde yer alan aktif rehberlik kadromuzda her öğrenciyle birebir ilgilenerek çalışma programları hazırlamanın yanında YKS sınavı hakkında gerekli bilgiler ile öğrencinin kafasındaki soru işaretlerini gidermeye çalışmaktadırlar. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak öğrencilerin en büyük sıkıntılarından olan sınav kaygısını gidermek adına bünyemizde psikologlar yer almaktadır. Yenilenen sınav stresi ile öğrencinin kaygıya girmesini sağlamaktadır. Psikologlarımız her öğrenciye ayrı ayrı seanslar düzenleyerek onların kendilerinin farkına varmaları ve yapabilceklerini görmelerini sağlayıp sınav kaygısını üzerinden almak için dönem içinde sık sık tekrarlamaktadır.

YKS eğitiminizi en iyi şekilde tamamlamak istiyorsanız sizin için en doğru adres Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır.

YKS SINAV SİSTEMİ

Bilindiği üzere 2017–2018 eğitim öğretim döneminin başında üniversiteye giriş sınavında değişiklikler yapıldı. Yapılan değişiklikler içerisinde üniversite adayı öğrencilerin zihinleri istemsiz olarak karıştı. Ders çalışmaya son hız devam eden öğrenciler sınav isimleri soru sayıları ve soru dağılımları konusunda bilgi edinseler dahi çoğu öğrencinin hala nasıl bir sınava girecekleri konusunda kesin bir bilgilerinin olmadığını görmekteyiz. Gelin yeni sınav sistemi olarak belirlenen YKS sınav sistemi hakkında sizlere genel ve açık bilgiler ile nasıl bir sınava gireceğinizi veya çocuklarınızın nasıl bir sınava gireceğini anlatalım. Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) olarak belirlenen sınavda büyük başlık YKS’dir. Öğrenci bu sınav sisteminde YGS ve LYS sınavında olduğu gibi iki oturum şeklinde girecektir.

Fakat iki sınav arasında oturum sayısı, sınav tarihi ve soru sayısı, dağılımı gibi temel değişiklikler yer almaktadır. Yeni sınav sisteminin ilk oturumu olarak belirlenen Temel Yeterlilik Testi ( TYT ) de öğrencilerin eski sınav sisteminde olduğu gibi temel bilgilerini ölçmek amaçlanmaktadır. Fakat yeni sınav sisteminin ilk oturumu olarak belirlenen TYT’ye öğrenci haziran ayının son haftası gireceklerdir. Soru sayılarına baktığımızda ise Türkçe 40 soru, matematik 40 soru, sosyal bilimler 20 soru, fen bilimlerinden 20 soruya tabi tutalacaktır. Yapılan soru sayısı değişikliğinde Türkçe ve matematik sayısının diğer branşlara oranla daha fazla olduğunu görüyoruz. Yenilenen sınav sisteminde Türkçeye verilen önem ile beraber matematik ile katsayısının eşit bir hale getirildiğini söyleyebiliriz. Sınavı genel açıdan değerlendirecek olursak anlama ve yorumlamaya dayalı olacağını diyebiliriz. Yapılan açıklamalar ile beraber varılan bu sonuçta öğrencinin daha çok öğrencinin soru köküne verilen hikayeye dikkat etmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

İkinci oturuma geldiğimizde ise Alan Yeterlilik Testi ( AYT ) de öğrenciler ilk oturumu geçeceğini düşündüğünde ertesi gün girecekleri sınavdır. Ortak alan testinden sonra öğrenci kendi alanı olarak belirlediği eşit ağırlık, sayısal, sözel bölümlerinden sınavlara gireceklerdir. Haziran ayının son haftası Pazar günü gerçekleşek olan sınavda öğrenci istedikleri alandan sınava girebilecekler. Eski sınav sistemi olarak LYS’ye oranla daha az sayıda soruların yer alacağını söyleyebiliriz. AYT’de her branş içerisinde 40 soru yer alacaktır. Yeni sınav sisteminde yapılan en büyük değişiklik ise öğrencinin ilk sene aldığı puanın iki yıl geçerli olacağını söyleyebiliriz. Böylelikle öğrenci kendini bir sonra ki sene dahi denemek istediğinde bir önceki seneye oranla düşük puan alsa bile istediği puanı kullanabilecektir.

YKS Sınav Sistemi Nasıl Takip Edilir?

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak YKS sınav sistemini yakından takip ederek ve gerekli bilgileri edinerek öğrencilerimizi en iyi şekilde üniversite sınavına hazırlamaktayız. Ortadoğulular eğitim kurumları eğitim öğretim yılına yaz kampı ile başlıyoruz. Yaz kampı sürecinde öğrencilerimiz sadece matematik dersi görmektedir. Bunun nedeni ise matematik herkesin sıkıntı çektiği ana derslerden biri olmasından kaynaklıdır. Bu sayede yaz kampı sürecinde öğrenciler sıkıntı yaşadıkları matematik konusunda var olan sıkıntılarını gidermiş olurlar. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sınav odaklı ve öğrenci odaklı eğitim öğretim hizmeti sunmaktayız. Dönem içinde yapıtığımız seviye tespit sınavlarının yanında dönem içinde tekrarlanan yeni sınav sistemine uygun deneme sınavları ile öğrencilerimiz işledikleri konularda var olan eksiklerini görme imkanı sunulmaktadır. Böylelikle daha sınava uzun bir süre varken eksiklerini görme tamamlama fırsatını yakalar.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak en büyük avantajlarımızdan biride bireysel etütlerimizdir. Derslerde ve konularda olan eksikleri doğrultusunda bireysel etütlere yönlendirilir. Bireysel etütlerde yapılan konu tekrarı ve önemli hususların üzerinde durarak ve ekstra çözülen testlerle beraber konu pekiştirilir ve var olan eksikler kısa süre içerisinde çözüm bulunur. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemizde yer alan alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmenlerimizde öğrencilerle uyumlu her öğrencinin seviyesine inebilirken onlarla ayrı ayrı ilgilenemeye çalışmaktadır.

YKS Sınav Sistemi

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak benimsediğimiz butik eğitim anlayışımızın sayesinde sınıflarda 10-12 öğrenci yer almaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumlarına kayıt olan öğrencilerimize sağladığımız bir diğer avantaj ise verilen kaynak kitaplar olduğunu söyleyebiliriz. Verdiğimiz soru bankaları ve konu anlatımlı kitapları yeni sınav sistemine uygun nitelikte olup öğrencilerin başka kaynaklara ihtiyaç duymayacağı şekilde zengin kaynaklardan oluşmaktadır. Ders sırasında konu bitiminden sonra dağıtılan yaprak testlerde öğrencilerimizin her konuyla ilgili soru görebilme imkanı sunulmaktadır.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak dağılan kaynaklardan yaprak testler üzerinden branş öğretmenleri tarafından haftalık ödevler verildiğini söyleyebiliriz. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak ilk dönemi bitirdikten sonra öğrencilerimizi yarıyıl kampı imkanı ile öğrencilerin tatil süreçlerini verimli geçirmelerini sağlamaktayız. Yarıyıl kampı sürecinde öğrencilere dönem içinde gördüğü derslerin testlerle destekli hızlandırılmış tekrarı uygulanmaktadır. Bu sayede öğrencilere ikinci döneme başlarken ilk dönemin konularını kafalarında tamamlamış olmaktadır. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bünyemizde yer alan aktif rehberlik kadromuzda her öğrenciyle birebir ilgilenerek çalışma programları hazırlamanın yanında sınav hakkında gerekli bilgileri vermektedir. Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak öğrencilerin en büyük sıkıntılarından olan sınav kaygısını gidermek adına bünyemizde psikologlar barındırmaktayız. Psikologlarımız her öğrenciye ayrı ayrı seanslar düzenleyerek onların kendilerinin farkına varmaları ve yapabilceklerini görmelerini sağlayıp sınav kaygısını üzerinden almak için dönem içinde seanslarına devam etmektedir. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bizim için öğrencilerin hakettiği başarıyı kazanmaları ve bu konuda psikolojik etkenler arasında sıkışıp kalmamaları için çalışmaktayız.

İlginizi çekebilir: Tuzluçayır Dershane | En İyi Tuzluçayır Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir