Blog

Yıllıklara Yazılan Yazılar

yilliklara yazilan yazilar 8243

Okulöncesinden üniversiteye kadar her kademenin son sınıflarından kalan en güzel hatıralardan biri yıllıklardır. Hemen hemen hepimizin elinde en az bir eğitim kademesinden kalmış bir yıllık vardır. Yıllıklara yazılan yazılar sınıf arkadaşlarımızın ve öğretmenlerimizin gözlerinden geçmişimizi yad etme şansı verirken, okulun kültürel özelliklerini de unutulmaz yapıyor. Tıpkı bir aile albümü gibi zaman zaman elimize aldığımıü, karıştırdığımız, geçmişi andığımız yıllıklara neler yazılır?

Öğretmenden öğrenciye yıllık yazıları

Öğretmenlerin yıllıklara düştüğü notlar, karne notlarından farklı olmalıdır. Öğretmen, öğrencisini motive edici, okulunu ve kendisini güzel hatırlamasını sağlayacak, içten notlar düşmelidir. Yıllık yazılarında öğretmenin her öğrencinin biricik olduğunu düşünerek, her öğrenci için onun özelliklerine uygun farklı notlar yazması önemlidir. Öğretmenlerin öğrenciler için yıllıklara yazılan yazılar kırıcı ve ego zedeleyici bir dilden uzak, samimiyetle, içtenlikle hazırlanmalıdır. Burada öğretmen, öğrencinin en çok bidiği özelliklerine vurgu yapabilir. Öğetmenin öğrencisini iyi gözlemlediğini ve tanıdığını gösteren notlar, öğrencilere değerli olduğunu hissettirir.

Öğrenciye hatıra yazma örnekleri

Öğretmenler öğrencilerine içten bir dil kullarak samimiyetle yıllık notları düşmelidirler. Öğrenciye hatıra yazma örnekleri özellikle yıllıklar için neler yazabileceğini düşünen eğitimcilerimize ilham verecektir.

İlkokul için öğrenciye hatıra

  • Prensesim, ortaokul yıllarında da azminden hiçbir şey kaybetmemeni dilerim. Çok iyi bir yol katettiğini düşünüyorum. Başarının ortaokul yıllarında da süreceğinden şüphem yok. Seni her zaman hanımlığın, güler yüzün, zaman zaman sorduğun mükemmel sorularınla hatırlayacağım. Ne zaman istersen beni arayabileceğini unutma, seni seviyorum.
  • Sınıfımızın gülen yüzü, iyi ki benim öğrencim oldun. Sınıfta saatlerce oturup ders dinlemek çok zordu biliyorum. Sen bunu fazlasıyla iyi başardın. Enerjin hiç tükenmesin, hep böyle hayat dolu kal. Seni tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Öğrenmeye olan hevesini hiçbir zaman kaybetme. Başarılarının devamını dilerim.

Ortaokul için öğrenciye hatıra yazma örnekleri

  • Sınıfa her girdiğimde sıranda dersi dilemeye hazır olduğun için teşekkür ederim. Derslerimi ön sırada gözünü bile kırpmadan dinlediğin günleri özleyeceğim. Başarının bundan sonra da artarak süreceğine inanıyorum. Sana güvendiğimi unutma.
  • Sınıfımızın neşesi yeni bir hayatın başlangıcında her şeyin gönlünce olmasını diliyorum. Sana her zaman inandığımı ve seni sevdiğimi unutma. Yine yanında olacağım.

Lise için öğrenciye yazılacak hatıra notları

  • Sevgili Eren, senin için zor bir süreç olduğunu biliyorum. Bu süreçte her şeyi benimle paylaştığın ve bana güvendiğin için teşekkür ederim. Senden çok şeyler öğrettim. Üniversite yıllarında da iyi bir öğrenci olacağından ve hep hayalini kurduğun gibi iyi bir doktor olmak için çabalayacağından eminim. Hayat seni hiç ağlatmasın.
  • Güzel kızım, hayatının en kritik çağlarında kendin olarak kalabildiğin için seni tebrik ederim. Hayatı anlama, kendini tanıma serüvenin devam ediyor. Çıktığın yeni yolda şansın ve bahtın hep açık olsun. Mutluluklar dilerim.

En yakın arkadaşa andaç örnekleri

Öğrenciler özellikle yıl sonlarına doğru yıllık hazırlıkları nedeniyle en yakın arkadaşa andaç örnekleri konusunu araştırıyor.Yakın arkadaşlarahatıra yazmak aslında sanıldığı kadar kolay değil. Öünkü insan, samimiyetini ve sevgisini dışa vuramamaktan çekiniyor. Yakın arkadaşınıza yazabileceğiniz hatıra notlarının ilham olmasını dileriz:

  • Seninle paylaşabilmek ve sana anlatabilmek benim için bir şanstı. İyi ki seni tanıdım. Zor günlerimde hep yanımda olduğun  ve beni  olduğum gibi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Açtığımız yeni bir sayfada yine beraber olacağımızı biliyorum, seni çok seven arkadaşın Melek.
  • Canım Başak, seninle oyun oynadığımız o eğlenceli günleri özleyeceğim. Çocukluktan giderek uzaklaştığımız bu günlerde paylaşacak yeni şeylerimiz olacağından şüphem yok. Ben her zaman yanında olacağım. Arkadaşlığımızın hiç bitmemesi dieğiyle.
  • Oyun arkadaşım, yoldaşım yni okulunda başlarılar dilerim.  Sakın beni unutma. Ve bizi hep güzel hatırla. Hoşça kal demyeceğim çünkü hoşa kal ayrılıklarda söylenir. Biz hiç ayrılmadık ki!

İlginizi çekebilir: Eryaman LGS Kursu | En İyi Eryaman LGS Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

Yıllıklara yazılan yazılar resmi mi olmalı?

Hayır. Yıllıklara dilediğiniz gibi yazı yazabilirsiniz. Yazılan yazılar samimi veya resmi olabilir, kişinin tercihine bağlıdır.

Yıllıklara yazı yazma sınırı var mıdır ?

Yazmaya başlamadan önce yıllığına yazı yazacağınız kişiye kelime sınırı var mı diye sormalısınız. Yıllık yazıları genelde çok kişiye yazdırıldığından, kısa ve öz yazılmaktadır.

Yıllık Nedir?

Yıllık, yıl sonunda öğrencilere verilen, içerisinde öğrencilerin yazılarının ve fotoğraflarının bulunduğu kitap şeklinde anı defterleridir.

Yıllığıma Öğretmenim Yazı Yazabilir Mi?

Dilediğiniz kişiye yıllığınıza yazı yazması için rica edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir