Eğitim

Mamak AYT Kursu | En İyi Mamak AYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

mamak ayt kursu en iyi mamak ayt kurs fiyatlari yorumlari listesi 7852

Mamak AYT Kursu | En İyi Mamak AYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi;

Mamak AYT Kursu


Mamak AYT Kursu, öğrencinin geleceğinin belirlemesine yardımcı oluyor. Nitelikli ve alanında uzman rehberlerimiz tarafından öğrencinin kariyer basamaklarının ilk adımlarını sağlayıp geleceğini inşa etmesi için onlara yol gösteriyor.

Üniversite sınavında karşısına çıkan bazı farklı ya da zor problemleri yapamıyor. Bazıları çalışma düzenini bir türlü oturtamıyor. Üniversiteye giriş sınavları yaklaştıkça adaylar streslenip heyecanlanıyor.

Birçok aday da heyecan nedeniyle basit hatalar yapıyor. Bazıları ise adaylara verilen süreyi doğru kullanamıyor. Eğitim düzeyi düşmesine rağmen sorular yıldan yıla zorlaşıyor.

Üniversite kazandıran kurslar


Üniversiteyi kazanan adaylar ise lisans derslerini verebilecek seviyeye ulaşamıyor. Örneğin matematikte yeterince uzmanlaşamayan bir matematik öğrencisi Mühendislik Fakültesini kazandıktan sonra derslerde güçlük çekiyor.

Türkçede zor paragrafları okumada güçlük çeken bir öğrenci ALES’te de istediği puanın çok altında alabiliyor.

YKS AYT kursu öğrenciye en uygun yolu gösteriyor. Adayların problem çözme yollarını, farklı sorulara karşı çözüm üretebilme yetisini kazandırıyor.

Bu sadece TYT-AYT’de geçerli olmayıp öğrencinin kurstan kazandığı yetiler, aynı zamanda lisans derslerine ve kişinin girebileceği diğer sınavlara da yardımcı oluyor.

Eğitimlerimiz profesyonel öğretim kadromuz tarafından veriliyor. Dersler verildikten sonra test çözdürülüyor. Böylece konunun unutulması engellenip öğrencinin eksik kaldığı yerler tamamlanıyor.

Kurslarımız üstelik her seviyeden öğrenciye uygun. Başarı durumu düşük olan öğrenciyle birebir ilgilenip eksikliği tamamlanıyor. Ayrıca, öğrenciler, motivasyonunu engelleyen faktörleri rehber hocalarıyla tartışabiliyor. Hâlihazırda başarılı öğrencilere de özel programlar üretiliyor.

Mamaktaki en iyi kurslarda eğitim


Öğrenciler için sınavı kolaylaştıran Mamak AYT kursu, öğrencilerin farklı problemlere çözüm üretme yetisini kazandırıyor. Kursumuza gelen öğrenci aynı zamanda kendisine verilen süreyi doğru yönde kullanabiliyor.

Motivasyonu artan öğrenci, planlı çalışıyor. Eksiksiz öğrenmeye özen gösterilip öğrencinin ders sorunlarıyla özel olarak ilgileniliyor. Sınav sonrasındaki tercih döneminde hocalarımız, öğrencilerimze tercihlerinde yardımcı oluyor.

TYT’den sonraki sınav, Alan Yeterlilik Testi, lisans (4 yıllık ve üstü) öğrenimi için zorunludur. Bu sınavda öğrenciler, kendi alanındaki testleri çözüyor.

180 dakika (3 saat) süreyle kısıtlanan ve 4 ayrı testi içeren sınav, düzenli ve sağlıklı bir çalışma gerektiriyor. Sınavdan başarıyla çıkan adaylara ise yepyeni kapılar açılıyor. Öğrenciler mesleğini seçerek programlara yerleşiyor.


Kaliteli bir öğrenim hayatı, güzel bir yaşamı beraberinde getirir. Saygı duyulan ve çevresine faydalı bireyler yetiştirir. İyi bir eğitim, iyi bir gelecek. İyi bir gelecek ise üretkenliği doğrurur. Üretkenlik ise ülkemizin kalkınmasında etkilidir.

AYT Sınavı İçeriği Nedir

180 dakika (3 saat) süren Alan Yeterlilik Testleri şu sınavların tek oturumundan oluşur:

Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1,

Sosyal Bilimler-2,

Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi.

Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 sınavında;

Türk Dili ve Edebiyatı (24 soru), Tarih-1 (10 soru), Coğrafya -1 (6 soru) olmak üzere 40 soru vardır.

Sosyal Bilimler-2 sınavında; Tarih-2 (11 soru),

Coğrafya-2 (11 soru), Felsefe Grubu [12 soru (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ni çözmeyecekler ise 16 soru)],

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (6 soru) olmak üzere toplam 46 soru mevcuttur.

Matematik Testi’nde 40 soru, Fen Bilimleri Testi’nde; Fizik (14 soru), Kimya (13 soru), Biyoloji (13 soru) olmak üzere 40 soru vardır.

Doğru problem çözme yetisini kazanmış öğrenciler, sınav her ne kadar zor olursa olsun soruların çoğunu doğru yapar. Örneğin, kafa karıştırıcı, benzer şıklara sahip soruları zorlansa da çözer.

AYT Kursunun Avantajları


Mamak AYT kursu, öğrencileri odaklar, onları motive eder ve öğrenciye ders çalışma alışkanlığını kazandırır. Öğrencilere birebir yardımcı olunur.

Ders çalışma alışkanlığı kazanan ya da çoktan kazanmış adaylar ise sınav stresini yener, zamanı iyi kullanmayı öğrenir ve farklı soru tarzlarına karşı çözüm yöntemleri geliştirir.

Kursun kazandırdıkları kalıcıdır. Bu yüzden üniversite adaylarının iyi bir kursa katılması, onlara birçok avantaj sağlayacaktır. Burada edinilen yetkinlikler öğrencinin daha sonra gireceği sınavlara da kolaylık sağlar.

Eğitimli ve nitelikli deneyimli öğretim kadrosu her bir öğrencinin durumunu izler ve onların başarıya ulaşmasındaki yolu gösterir.

Öğrencinin gireceği alana göre ders verilen Kurumumuzda dersler, uygun zaman aralığına uygun seviyede dağıtılır.

Derslerden sonra test çözülerek tekrar yapılarak unutmayı ve konu eksikliğini önleyen kursumuz, aynı zamanda, okuldaki derslerine de yardımcı olur.

Kursumuzun hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Tercih döneminde, rehber tarafından öğrencinin meslek seçimine yardımcı olunur. Her seviyeye hizmet veren kurumumuz öğrencilerin başarı düzeylerine göre öğrencilere yardımcı olur.

Mamak AYT Kursu | En İyi Mamak AYT Kurs Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir