HEMEN BAŞVUR Mamak AYT Kursu | Ankara Dershane

Mamak AYT Kursu

Ankara Dershane  Mamak AYT Kursu


Mamak AYT Kursu

Mamak AYT Kursu

Kaliteli bir öğrenim hayatı, güzel bir yaşamı beraberinde getirir. Saygı duyulan ve çevresine faydalı bireyler yetiştirir. İyi bir eğitim, iyi bir gelecek. İyi bir gelecek ise üretkenliği doğrurur. Üretkenlik ise ülkemizin kalkınmasında etkilidir.

180 dakika (3 saat) süren Alan Yeterlilik Testleri şu sınavların tek oturumundan oluşur: Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi. Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 sınavında; Türk Dili ve Edebiyatı (24 soru), Tarih-1 (10 soru), Coğrafya -1 (6 soru) olmak üzere 40 soru vardır. Sosyal Bilimler-2 sınavında; Tarih-2 (11 soru), Coğrafya-2 (11 soru), Felsefe Grubu [12 soru (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’ni çözmeyecekler ise 16 soru)], Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (6 soru) olmak üzere toplam 46 soru mevcuttur. Matematik Testi’nde 40 soru, Fen Bilimleri Testi’nde; Fizik (14 soru), Kimya (13 soru), Biyoloji (13 soru) olmak üzere 40 soru vardır.

Doğru problem çözme yetisini kazanmış öğrenciler, sınav her ne kadar zor olursa olsun soruların çoğunu doğru yapar. Örneğin, kafa karıştırıcı, benzer şıklara sahip soruları zorlansa da çözer.

AYT Kursunun Avantajları

Mamak AYT kursu, öğrencileri odaklar, onları motive eder ve öğrenciye ders çalışma alışkanlığını kazandırır. Öğrencilere birebir yardımcı olunur. Ders çalışma alışkanlığı kazanan ya da çoktan kazanmış adaylar ise sınav stresini yener, zamanı iyi kullanmayı öğrenir ve farklı soru tarzlarına karşı çözüm yöntemleri geliştirir. Kursun kazandırdıkları kalıcıdır. Bu yüzden üniversite adaylarının iyi bir kursa katılması, onlara birçok avantaj sağlayacaktır. Burada edinilen yetkinlikler öğrencinin daha sonra gireceği sınavlara da kolaylık sağlar. Eğitimli ve nitelikli deneyimli öğretim kadrosu her bir öğrencinin durumunu izler ve onların başarıya ulaşmasındaki yolu gösterir.

Öğrencinin gireceği alana göre ders verilen Kurumumuzda dersler, uygun zaman aralığına uygun seviyede dağıtılır. Derslerden sonra test çözülerek tekrar yapılarak unutmayı ve konu eksikliğini önleyen kursumuz, aynı zamanda, okuldaki derslerine de yardımcı olur. Kursumuzun hizmetleri bunlarla da sınırlı değil. Tercih döneminde, rehber tarafından öğrencinin meslek seçimine yardımcı olunur. Her seviyeye hizmet veren kurumumuz öğrencilerin başarı düzeylerine göre öğrencilere yardımcı olur.

Ankara Dershane  Sincan LGS Kursları

Sincan LGS Kursları

Ankara’dan 20 km uzak olmasına rağmen Sincan, Ankara’nın eğitim ve öğretim kalitesini bünyesine taşıyor. Herkesin öğrenme şekli ve düzeyi farklıdır...

← Devamını Oku

Ortadoğulular Etimesgut Kurs

Ortadoğulular Etimesgut Kurs

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.