HEMEN BAŞVUR KPSS Hazırlık Soruları | Ankara Dershane

KPSS Hazırlık Soruları

Ankara Dershane  KPSS Hazırlık Soruları


KPSS Hazırlık Soruları

 

KPSS, kamu kurumlarında çalışacak personeli belirlemek için yapılan bir dizi sınavın genel adıdır. Bu sınav Yetenek, Genel Kültür, Yabancı Dil, Eğitim Bilimleri, Hukuk, Ekonomi, İşletme, Finans, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve ilişkilerini içerir. Bu sınavlardan bazılarını başvuru yapacağınız alana göre geçmeniz gerekecektir. Genel kültürde yapılan sınavlar ve genel yetenek bilgisi, herkesin geçmesi gereken alanlardır. Tabi ki KPSS hazırlık soruları belirleyici faktör olabilir.

KPSS Ne Zaman Yapılır?

KPSS, Haziran ayının son hafta sonu veya Temmuz ayının ilk hafta sonunda düzenlenir. ÖSYM sınavlarına başvurular Mayıs ayında kabul edilir. 2006'dan beri KPSS / 1 ve KPSS / 2, adayların eğitim seviyelerine bağlı olarak iki ayrı sınav şeklinde düzenlenmektedir. KPSS / 1 her yıl ve KPSS / 2 - iki yılda bir yapılır.

KPSS sonuçları sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerlidir. Orta öğretimi tamamlayan adaylar (lise ve dengi meslek lisesi), önlisans programları (iki yıllık meslek okulu ve iki yıllık açık öğretim programları) ve lisans programları (dört veya daha fazla yıl yüksek öğrenim) KPSS'ye başvurabilirler. Adaylar, A Grubu Statüsü tarafından belirlenen personel için KPSS sonucu kamu kurum ve kuruluşlarına başvuruların yapıldığı tarihte ve B Grubu kuruluşların personeli için ÖSYM Tercih Formlarını gönderdikleri tarihte mezun olmalıdırlar. Sınava hazırlanırken bu bilgiler haricinde KPSS hazırlık soruları da çözülmelidir.

KPSS Sonuçları

A Grubu personel için KPSS sonucu, KPSS başvuru rehberinde belirtilen şartlara veya kurum ve kuruluşların ilanlarına uymalıdır. Şartlardan herhangi birini yerine getirmeyen adaylar, KPSS'ye kabul edilse bile, bu sınavda aldıkları herhangi bir hak alamazlar. Başvuru sırasında çalışmalarını tamamlamayan adaylar, sınav döneminde çalışmalarını bitireceklerini düşünürlerse sınava girecekleri mezuniyet düzeyinde hak kazanacaklardır. Sınav için başvuru tarihinde mezun olmadıkları için mezun oldukları seviyenin altında eğitim seviyesini belirleyen adaylar, belge göndermelidir. Sınav tarihinden önceki gün alınan bu belge ile mezuniyet belgelenmiş olur ve buna göre atamalar gerçekleştirilir. Bu adayların yalnızca Ankara'daki sınavı geçmelerine izin verilecek. Sınav tarihinden mezun olamayan adaylar sınavı daha düşük bir seviyeden geçerse, sınav sonucuna dayanarak atanamazlar. Sınavda başarı için KPSS hazırlık soruları çözülmelidir.

Ortadoğulular Etimesgut Kurs

Ortadoğulular Etimesgut Kurs

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Ankara Dershane

Ankara Dershane

Günümüz Türkiye’sin de öğrencilerin almış oldukları ve alacakları eğitimler üzerine çeşitli yorumlar yapılmakta, yapılan bu yorumlara da cevap vere...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.