HEMEN BAŞVUR Kızılay Kişisel Gelişim Kursu | Ankara Dershane

Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Ankara Dershane  Kızılay Kişisel Gelişim Kursu


Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Kızılay Kişisel Gelişim Kursu

Kızılay kişisel gelişim kursu  başlığı altında sizlere öncelikle özel öğretim kurslarından bahsetmek ve kısada olsa bilgilendirmek istiyorum. Bu özel öğretim kursları son zamanlarda gündeme gelmiş ve milli eğitimin hazırladığı ve uygulayacağı bir durumdur. Özel öğretim kursu olarak devam eden kurumlar öğrencilere her alanda ders veremeyecek. Seçtikleri 3 alanda öğrencilerine kurs imkanı sunacaklar. Yani atıyorum bir kur matematik, fizik ve kimya alanlarında tercih yaptıysa öğrencilerine sadece bu alanlarda yardımcı olacak. Öğrenciler yazıldıkları kurların sundukları tüm alan derslerini almak zorunda olmayacak. İsterlerse bir, iki ya da üçünü de birden alabilecekler. Bir kursa yazılan ve devam eden bir öğrenciye istediği dersler ortalama olarak yarım yıl ya d yarım dönem içerisinde verilecek. Öğrenci bir kurstan kimya dersini alıyor ise ve edebiyatta almak istiyorsa ancak bu imkan o kursta yoksa başka bir kursa gidebilir. Yani aynı anda bir ya da birkaç kursa gidebilme imkanına sahiptir. Belirli nedenlerle kapatılan kurumlar eğer özel öğretim kursu adı altında açılmak isterse maalesef ki buna imkan olmayacak o kurumlar açılamayacak. Ücretli eğitim verecek olan özel öğretim kurslarının tek bir dersinin dahi fiyat aralığı henüz belirlenmiş durumda değildir. Ancak verilen imanlar ve sunulan eğitim oranında tek bir fiyat taşımayacağı aşikar.

Kişisel Gelişim Kurslarının faydası

Kızılay kişisel gelişim kursları hakkında Kızılay semtinden bahsedelim. Kızılay başkent Ankara şehri içerisinde yer alan ve Çankaya ilçesine bağlı, merkezde yer alan ve Ankara’nın her ilçesine ulaşım imkanına sahip bir çok ulaşım aracı imkanı bulunan bir semttir. Oldukça kalabalık olan bu semt her geçen gün daha da kalabalıklaşmaktadır. İçerisinde sayısı İşhanı ve iş alanı bulunan, eğitim kurumları bulunan bir semttir. Bu eğitim kurumları arasında son zamanlarda gündeme gelmiş olan özel öğretim kursları da mevcuttur. Sayıca çok fazla olmasa da burada belli bir zaman sonra birçok kurum olacağı bellidir. Ulaşımının kolay olması ve merkezi noktada yer alamsı sebebi ile kurumların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Kızılay kişisel gelişim kursları daha çok kurumların üç ders imkanı sunmasına karşı şekildedir. Hem çocuklar hem anne ve babalar bu durumdan pekte memnun değiller. Birkaç ders almak isteyen çocuklar birden fazla kuruma gitmek durumunda kalacaklar. Hem okul hem de birkaç kuruma giden çocuklar zaman sıkıntısı yaşayabilir ve durumdan yorulabilirler. Ulaşımın sıkıntılı olduğu birkaç kurum tercih ederlerse bir koşturmaca halinde eğitim alacaklar. Anne ve babalar ile çocuklar da bu durumdan pek memnun değiller. Haftanın altı günü eğitim alacakları içinde memnuniyetsizlik içerisindeler. Ancak sadece bir konuda eksiklik yaşayan ve tek ders alaraka bunu kapatabilecek olan çocuklar bu durumdan oldukça memnun görünüyor. Bir ders eksiği için biröçok dersi almak durumunda kalmayacak.

Bugünkü yazımda sizlere Kızılay kişisel glişim kursları hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım.

Ankara Dershane  Çankaya Özel Anadolu Lisesi

Çankaya Özel Anadolu Lisesi

Eğitim bir toplumun kalkınması için en önemli faktördür. İyi bir eğitim beraberinde iyi bir gelecekte sunmaktadır. Özellikle lise eğitimleri öğrenc...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs

Ortadoğulular Kızılay Yabancı Dil Kurs

Günümüzde öğrencilere eğitim vermek, kolay olmakta ancak etkin olup olmadığı konusunda kesin bir şey söyleyememekteyiz. Bunun en önemli nedeni, eği...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.