Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Hakkımızda

Hakkımızda

Ankara dershanesi 2000’li yılların başlarında üniversite mezunu 6 kişilik genç öğretmenler tarafından Kızılay’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda Ankara dershane sektöründe tutunmaya çalışan Ankara dershanesi çok fazla öğrenciyi kayıt olarak almayıp az sayıda aldığı öğrenci ile çok ilgilenip öğrencilerin maksimum düzeyde başarılı olmalarını sağlamanın ardından birkaç yıl içersinde bu yöntemle birçok öğrenciyi hedefledikleri üniversiteye yerleştiren Ankara dershanesi öğrencilerin ve velilerin takdirini kazanmıştır. Kurulduğu ilk yıllarda ki eğitim planlamasını butik dershane olarak geliştiren Ankara Dershanesi talepler üzerine Ankara’nın başka semtlerinde de kamuoyu tarafından kitlesel dershane olarak bilinen genel dershane formatına geçiş yapmıştır. Açıldıktan 5 yıl sonra hem butik hem de normal dershane olarak Ankara’nın iki bölgesinde eğitime devam etmiştir. Her geçen gün yükselen başarı ivmesi ile Ankara Dershane sektöründe adından olumlu bahsedilmesini sağlamıştır. Öğrencilere sadece ders anlatmanın üniversite sınavı için yeterli olmadığının farkında olan dershanemiz yıl içerisinde geziler, yarışmalar, spor turnuvaları gibi sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrencinin sınava hazırlık sürecince psikolojik olarak da hazırlamıştır. Ankara Dershanesi olarak sınavlara hazırlanan öğrencinin başarılı olması için öğrenci, dershane ve veli iş birliği önemli olduğu için yıl boyunca velilere yapılan seminerler ve toplantılar ile velileri de bu sürece dahil edip öğrencinin bu süreçte yanında olması ve yapılaması gerekenler hakkında bilgi vermekteyiz. Ankara Dershanesini diğer kurumlardan ayıran birçok özellik yer almaktadır.

Ankara Dershanesinin Farkı

İlki kurucuların öğretmen olmasıdır. Günümüzde birçok eğitim kurumlarının kurucusu eğitimci olmadığı için kurumlar başarılı eğitim öğretim hususunda başarı gösterememektedir. Eğitimci olan kurucular bu süreçte kurumu ticarethane olarak görmeyip yaptıkları işin eğitim olduğu öğrencinin geleceğine şekil vereceklerinin farkında olup başarıyı elde etmişlerdir. Diğer kurumlardan ayıran ikinci özellik çok fazla öğrenciyi kuruma kabul edilmemesidir. Kuruma kabul edilen öğrenci kurumun kurallarının yer aldığı bir sözleşme imzalar. Bu sayede amacı üniversite sınavını kazanmak olmayan öğrenciler Ankara Dershanesi'ne kabul edilmezler. Diğer kurumlardan ayıran üçüncü faktör öğretmen kadrosudur. Yaptıkları işin çocukların üzerindeki etkisinin farkında olan ve bu kurumda çalışan öğretmenlerin kurumun öğrencilerini çoçukları, kardeşleri, yeğenleri yani kendilerinden biri görüp öğrencinin başarısı için çalışır ve gerekli olan eğitim desteğini verirler. Ankara Dershanesi'ni diğer kurumlardan ayıran bir diğer fark yukarıda da kısmen bahsettiğimiz velilerle olan iletişimdir. Sınavı kazanmak isteyen öğrencinin olmazsa olmazı sınav maratonunda velinin çocuklarını doğru bir şekilde yönlendirmesidir. Bunun için kurumda öğrenci kadar öğrenci velilerinin de önemli olduğu kabul edilip bu uzun yarışta velilerin bilgilendirilmesi çocuklarının eğitim süreçlerinde yapılması gerekenler hakkında  bilgi vermekteyiz.

Ankara Dershanesinin diğer kurumlardan ayıran bir diğer özellik belirlediğimiz fiyat politikasıdır. İki ayrı  binada faaliyet gösteren kurumumuz  öğrenci ücretlerini belirlerken sadece kendilerini değil Türkiye ve Ankara şartlarını da göz önünde bulundurup velilere en uygun ödeme planını oluşturur. Bu sebeple Ankara dershaneleri içerisinde yerimiz her zaman ayrıdır