Etlikteki dershaneler | Ankara Dershane

Etlikteki dershaneler

Ankara Dershane  Etlikteki dershaneler

11.11.2018       1532      


Etlikteki dershaneler

Etlikteki dershaneler başlıklı yazım ile sizlere etlik bölgesinden etlik bölgesinin nüfusu ve öğrencilerinden ayrıca Etlikteki dershanelerden kısaca bahsetmeye çalışacağım.

Etlikteki dershaneler iyi eğitim veriyor mu?

Etlik Ankara’nın kuzey batısına düşen 527 kilometrekarelik yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük 7 semti arasına girer. Keçiörene bağlı olan etlik semti gata askeri hastanesini ve Keçiören halkının en fazla gittiği Antares alışveriş merkezinide içinde barındırır. Etlikte bir Giresun Caddesi vardır ki insanların başka semtlere gitmeden her türlü ihtiyacını karşılayabileceği, hatta alışveriş için başka semtlerden de insanların geldiği, bahçeli 7 gibi caddelerle kapışan bir yerdir. Buna karşın sadece mahalli insanların takıldığından mütevellit kavga gürültü çıkmaz, 24 saat güvenlidir. Antares'ten Aşağı Eğlence'ye kadar özellikle yaz ayları geç saatlere dek kalabalık ve canlıdır. spor alanı ve yürüyüş yolu, canlı müzikli kafeler, bol şelaleli ve çardaklı parklar ve akvaryum, insanlarının en çok takıldığı ortamlardır. Bu nedenle Etlikteki dershaneler oldukça fazladır.

Etlikte 16958 erkek nüfus 18285 kadın nüfusu olmak üzere toplam 35243 nüfusa sahiptir.  Bu nüfusun 8500 ü eğitim gören öğrencilerden oluşur. Etlikteki okullar bu öğrencilere sınava hazırlıkta tam olarak yeterli gelmediği için etlikteki dershaneler öğrencilerin imdadına yetişir. Etlik bölgesinde Ayvalı mahallesi Aşağı Eğlence mahallesi gibi büyük ve dershanelerin yoğun olduğu mahalleler mevcuttur. Ayvalıdaki dershaneler ve Aşağı Eğlencedeki dershaneler keçiörendeki dershanelere nazaran çok daha iyi imkanlar da eğitim imkanı sunmaktadır.

Etlikteki dershaneler bölgelere göre farklılık göstermektedir. Bir sonraki makalem de sizlere sincandaki dershaneler başlıklı yazım ile sincan bölgesinden bahsetmeye çalışacağım.

Ankara Dershane  Ankaranın En İyi Butik Dershanesi

Ankaranın En İyi Butik Dershanesi

Ankaranın en iyi butik dershanesi nde öğrencileri yakından takip eden rehber öğretmenler ve psikolog eğitimleri de verilir.Psikologlar öğrencilerin...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Kızılay dershane tavsiyesi

Kızılay dershane tavsiyesi

nkara`da bulunan dershanelere bakacak olursak karşımıza birçok seçenek çıkar.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.