Eğitim

Etimesgut TYT Dershane | En İyi Etimesgut TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

etimesgut tyt dershane en iyi etimesgut tyt dershane fiyatlari yorumlari listesi 7793

Etimesgut TYT Dershane | En İyi Etimesgut TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi;

Etimesgut TYT Dershanesi

Etimesgut tyt dershanesi, üniversite sınavı Temel Yeterlilik Testi için en kapsamlı eğitimi alabileceğiniz kurslardan biridir.

Etimesgut tyt dershanesi kapsamında ara sınıflar için TYT ön hazırlık kursları, mezun durumunda olanlar için TYT mezun kursları ve 12. Sınıf öğrencileri için de TYT hazırlık kursları verilmektedir.

Bireyler bu kurs seçenekleri arasından kendilerine en uygun olan programa katılarak üniversite sınavına daha detaylı bir şekilde hazırlanabilirler.

TYT Ön Hazırlık Kursları


TYT sınavı sadece üniversite adaylarının değil aynı zamanda ön lisans programlarını hedefleyen adayların da katılmak zorunda olduğu bir sınavdır.

Temel Yeterlilik Testi adı altında düzenlenen bu sınavda ağırlıklı olarak 9. Ve 10. Sınıf konularından soru çıkmaktadır.

40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe, 5 Coğrafya ve 5 Tarih olmak üzere sınavda adayları 120 soru beklemektedir.

Sınavda 150 puan barajını aşan adaylar önlisans programları için tercih yapabilir, 200 ve üzeri puan alan adaylar bir sonraki yıl da bu puanı kullanma hakkı kazanabilirler.

Adayların 4 yıllık fakülte tercihi yapabilmesi için ise TYT puanları ile AYT sınavından alacakları puanla birlikte hesaplanacak sayısal, sözel, yabancı dil ya da eşit ağırlıklı puan türlerinden en az birinin 180 olması gerekmektedir.

Yani aday ister 2 yıllık önlisans programların isterse 4 yıllık ve üzeri lisans programlarını hedeflesin tercih yapabilmek için TYT sınavına katılarak puan kriterlerini sağlamak mecburiyetindedir.

Sadece bir önceki yıl geçerli olan 200 ve üzeri TYT puanına sahip adaylar; TYT sınavına katılmaksızın AYT ve YDT sınavına girebilirler.

Bu yıl düzenlenen [current_date format=’Y’] AYT TYT puanları açıklanmış olup, birçok aday için 2023 AYT TYT sınav maratonu başlamış durumdadır.

Bu sınava katılacak olan adayların bir kısmı Etimesgut tyt dershanesi gibi sadece birinci oturuma yönelik eğitim veren kursları değerlendirirken; daha geniş bir kitle hem TYT hem de AYT için dershanelere kayıt yaptırmaya devam etmektedir.

Biz de buradan sınava katılacak olan tüm adaylara sağlıklı bir hazırlık süreci ve devamında da başarılı bir sınav geçirmelerini dileriz.

Etimesgut TYT Dershane | En İyi Etimesgut TYT Dershane Fiyatları Yorumları Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir