Etimesgut TYT AYT Kursları | Ankara Dershane

Etimesgut TYT AYT Kursları

Ankara Dershane  Etimesgut TYT AYT Kursları

22.07.2019       555      


Etimesgut TYT AYT Kursları

Etimesgut TYT AYT Kursları

 

Üniversite sınavı için ne kadar zamanınız olursa olsun eğer iyi bir planınız yoksa başarılı olmanız çok da mümkün değildir. Üniversite sınavına çalışmaya başlamadan önce önemli bir karar vermeniz gerekir. Bu planı kendiniz mi yapacaksınız yoksa sizin için bu planı profesyonelce yapıp, yönetebilecek bir kurumdan yardım mı alacaksınız. Son yıllarda üniversite sınav sisteminin sürekli değiştiğini göz önünde bulundurursak profesyonel bir yardım almak mantıklı olacaktır. Çünkü genellikle öğrenci ya da velisinin tüm bu sistem değişikliklerini takip etmek için yeterli bilgisi ve zamanı olmaz.

Sürekli değişen üniversite sınav sisteminin yeni adı 2018’den beri YKS yani Yüksek öğretim Kurumları Sınavı. TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) ise bu yeni sınav sisteminin oturumlarıdır.TYT, herkesin girmesinin zorunluğu olduğu, YKS sınav sisteminin 1.oturumunun adıdır. Adından da anlaşılacağı gibi Temel Yeterlilik düzeyini ölçmektedir. TYT’ den yeterli puanı alan adaylar AYT’ye girmeye hak kazanacaktır. Adaylar üniversitelerin lisans bölümlerini ancak bu sınava girdikten sonra tercih edebileceklerdir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan oturumlara baktığımızda bu iki sınav arasında çok kısa bir zaman olduğunu görebiliriz. Bu da bize TYT ve AYT sınavları için aynı anda çalışmaya başlamanın daha faydalı olacağını açıkça gösterir. Artık zamanımızı verimli kullanmamız gerektiğini ve doğru bir plana sahip olmanız gerektiğini biliyoruz. 

Etimesgut AYT TYT kursları tecrübeli öğretmen kadrosuyla öğrencilerin sınava yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak, test tekniği ve akademik başarısını artırmak, mutlu olacağı istediği bölümü kazanması için kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Etimesgut  en iyi AYT TYT kurslarında öğrencilerin verilen eğitimi en iyi şekilde alabilmesi için kişi sayısının az olduğu, özel ders niteliği taşıyan sınıflar oluşturulmaktadır. Bu sınıflar derslerin daha verimli geçmesini ve öğretmenlerin öğrencileri daha yakından takip etmesini sağlamaktadır.Bu sayede öğrencinin konuları daha iyi anlaması mümkün olur. Etimesgut AYT TYT kursları, genellikle öğrencilerine psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de sunar. Bu öğrencilerin sınava mental olarak daha iyi bir şekilde hazırlanmasını, gelecekte hangi mesleği iyi bir şekilde yapabileceğini de keşfetmesini sağlar.

Ankara Dershane  Etimesgut kazandıran lgs kursları

Etimesgut kazandıran lgs kursları

Etimesgut kazandıran lgs kursları, LGS sınavı için hazırlanan her öğrencinin gitmek istediği nitelikte kurslardır. Ortaokuldan mezun olan tüm öğren...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Ahi Mesut Dershaneleri

Ahi Mesut Dershaneleri

Günümüzde gerek eğitim, gerekse işe yerleşme olsun hayatın her aşamasında sınavlar kaçınılmaz bir gerçek olmuştur. Çocuklarının iyi bir geleceğe ka...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.