Etimesgut Dershane | Ankara Dershane

Etimesgut Dershane

Ankara Dershane  Etimesgut Dershane

12.11.2018       1898      


Etimesgut Dershane

Bu gün ki ilk makalem de sizlere Etimesgut dershane başlıklı yazım ile etimesgut semtinden ve etimesgut ile etimesgut civarında ki dershanelerden kısaca bilgiler vermeye çalışacağım.

Etimesgut 1925 -1927 tarihleri arasında Balkanlardan gelen göçmenleri yerleştirmek amacıyla ayrıca Atatürk tarafından bütün Türkiye’ye örnek oluşturması için kurulan bir köymüş. Sonra bucak mahalle darken 1990 yılında ilçe olmuştur. Ayrıca dünyanın en kalabalık zırhlı birlikleri de Etimesgut arazileri içindedir.

Etimesgut dershane sistemi

Etimesgut Ankara’nın metropol ilçelerinden bir tanesidir. 101 km karaelik Alana sahip olan Etimesgut’ta 284289 u erkek 282211 i kadın olmak üzere toplam 566500 kişi yaşamaktadır. 33 tane mahallesi olan Etimesgut’un merkez semtine bağlı mahalleleri Ahi Mesut , Alsancak Atakent, Ayyıldız, Elvan, Erler, Etiler, İstasyon,Kazım Karabekir , Oğuzlar 30 Ağustos, Piyade, Süvari, Topçu, Yeşilova, eryaman semtine bağlı mahalleler Altay, Eryaman, Göksu, Güzelkent, Şehit Osman Avcı, Şeyh Şamil, Şeker, Tunahan, Yavuz Selim, Bağlıca semtine bağlı mahalleler Bağlıca, Fatih Sultan, Diğer mahalleler Aşağıyurtçu , Atayurt, Bahçekapı, Ballıkuyumcu, Etiyaşam, Fevziye, Orhun, Şehitali, Turkuaz, Ulupınar, Yapracık, Yukarıyurtçu dur.

Etimesgut'a ait en büyük mahalle eryaman mahallesi olup en fazla nüfus burada bulunmaktadır. Etimesgut’ta dershane sistemi olarakta büyük mahalleleri ve merkezinde olmak üzere çok fazla dershane vardır. Etimesgut dershane açısından digger semtlere göre daha şanslıdır. Çünkü bu semtlerdeki dershane fiyatları diğer semtlere göre biraz daha uygun fiyattadır.

Ankara Dershane  Ankara dershane önerisi

Ankara dershane önerisi

Ankara ülkemizin başkenti olup 25.632 kilometre kare yüzölçümlü ve 5.445.000 nüfusludur. Ankara dershane önerisi  internet üzerinden araştırılan ko...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Ankara dershane

Ankara dershane

Ankara dershane alanında oldukça gelişmiş bir il olarak karşımıza çıkıyor.bulma planı Ülke genelinde devlet okullarında verilen eğitim aksaklığı ve...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.