Eryaman Dershane | Ankara Dershane

Eryaman Dershane

Ankara Dershane  Eryaman Dershane

26.09.2018       988      


Eryaman Dershane

Eğitim hayatı boyunca bireyi karşısına birçok olumsuz etkenler çıkmaktadır. Bir denemeden iyi net yapan öğrenci bir başka denemeden daha kötü bir sonuç alabilir. Veya matematiğin bir sınavında yüksek puan alan öğrenci bir sonraki sınavda beklediğinden düşük alabilir. Bu tip olaylar öğrencinin motivasyonunu düşürsede gayet normal bir durumdur. Daha önceki yazılarımızda dediğimiz gibi eğitim hayatı inişli çıkışlı bir süreçtir. Bu sebeple bu tip olaylar öğrencinin karşısına ilkokuldan üniversite sonuna kadar çıkabilir. Üniversite ve liseye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerin bu tip etkenler karşısında ders çalışmayı bir kenara bıraktığını görmekteyiz. Öğrencinin hayatı için önemli bir evre olan sınav senesinde öğrencinin motivasyonunu en üst sırada olması önemli bir etkendir. Çıkacak olumsuz durumlara karşı öğrenci her zaman hazır bir şekilde beklemelidir. Bu konuda velilere ve öğretmenlere büyük görevler düşmektedir. Öğrencinin motivasyonun en üst seviyede tutacak olan ilk kişi ailelerdir. Sınav senesinde olan çocuklara baskı uygulamadan onlara bulundukları manevi ve maddi destekle beraber onların hep yanında olduklarını hissettirmelilerdir. Bunun yanında girecekleri sınavın hayatlarının sonu olmadığını aşılayarak kendilerini tekrar denemelerinde başarıları olacaklarını inandıklarını göstermelilerdir. Ailelerin yanında öğretmenlerde öğrencilerin motivasyonunda büyük rol oynamaktadır. Eğitimin hayatının temel taşı olan öğretmenler öğrencilerin en yakınında yer alan bir diğer kişidir. Öğrencinin eğitim durumlarını en yakından takip edebildikleri için öğrencinin motivasyon sürecinde en yakınlarında yer almaktadır. Bu hususta öğrencilerin kayıt oldukları eğitim öğretim kurumuda önem taşımaktadır. Öğretmenleri ve idarecileri ile öğrencinin her türlü başarısı ve başırısızlıkları karşısında yanında olması gerekmektedir.

Eryamanın En İyi Dershanesi olarak bu zorlu süreç içerisinde öğrencilerimiz herhangi başarı ve başarısızlıkları karşısında yanında yer almaktayız. Eğitim yolculuğuna butik dershane olarak başlayan kurumumuz ilerleyen yıllarda elde ettiği başarı ile beraber bünyesine temel lise, matematik kursu, özel öğretim kursu ve yabancı dil kurslarını dahil etmiştir. Eryaman Dershane olarak eğitim hizmeti veren kurumumuz butik eğitim anlayışını devam etmiştir. Böylelikle her öğrenci ile birebir ilgilenme ve onların başarılarını göz önünde bulundurmamızı sağlamıştır. Dershane Eryaman  olarak üniversiteye ve liseye hazırlanan öğrencilerimize sunduğumuz ayrıcalıklardan ardından öğrenci motivasyon sistemimizden bahsedelim. Öncelikle lise ve üniversite hazırlığı içerisinde olan öğrencilerimiz için 8-10 kişilik sınıflar içerisinde her dersin özel ders gibi geçtiği ve her öğrencinin verim alarak ayrıldığı bir eğitim anlayışı benimsemekteyiz. Eryamndaki Dershaneler olarak diğer avantajlarımız ise bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, alanında kendini geliştirmiş uzman öğretmen kadrosu, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, eğitim koçu desteği, psikolojik danışmanlık fırsatı gibi sıraladığımız imkanlarda her zaman öğrencilerimizin çıkarları gözüetilmektedir. Eryamandaki Dershanelerin öğrenci motivasyon sisteminden kısaca bahselim. Öncelikle bu konu ile ilgili öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin ve kurumumuzun en büyük şanslarından bir tanesidir. Öğrencilerle gerekli disiplini koruduktan sonra onların birer ebeveynleri olmaktadır. Öğrencinin karşısına çıkan olumsuz durumlar karşısında onlarla bireysel olarak görüşerek onları yapabileceklerine inandırmaktadır. Böylelikle öğrencinin en yakınlarında olan öğretmenler motivasyon konusunda öğrenciye büyük katkıda bulunmuş olur. Eryaman Kurs ve Eryaman Etüt Merkezi olarak aktif rehberlik kadromuzda öğrencinin sınav senesinde motivasyonunun en üst noktada olması ve hakettikleri başarıları elde etmesi için çalışmaktadır. Öğrencinin her anında her sınav sonucunda yanlarında olan rehberlik öğretmenlerimiz. Onları gerek bireysel etüt olarak yönlendirmekte gerek daha geniş çapta ailelerine bilgi vermektedir. Böylelikle ailelerde hem çocuklarının durumlarından haberdar olurlar hemde onların motivasyonlarını en üst sırada olması için yapılması gerekenleri öğrenmektedir. Ankara dershanesi öğrenci motivasyon sisteminde eğitim koçlarımız ve psikolojik danışmanlarımızda öğrenciye gerekli destekte bulunmaktadır.

Eryaman Özel Öğretim Kursu  öğrenci motivasyon sisteminden ve diğer ayrıcalıklardan yararlanmak adına sizleri de kurumumuza davet ediyoruz.

Ankara Dershane  ANKARA DERSHANELERİ

ANKARA DERSHANELERİ

Tüm Türkiye de olduğu gibi Ankara da da Her geçen gün bir yeni dershane açılmakta ve ayni hızla da dershaneler kapanmaktadır. 

← Devamını Oku
Ankara Dershane  İŞİMİZ MATEMATİK

İŞİMİZ MATEMATİK

Geçmişten bugüne kadar matematik ile ilgili problemler yaşayan öğrencilerimize çözüm niteliğinde birçok yazılar ve makaleler yazıldı. Sorunun temel...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.