Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Değişen Sınav Sistemi

Değişen Sınav Sistemi

ANKARA DERSHANESİ

Değerli öğrenciler ve veliler bildiğiniz üzere 2017 yılında üniversiteye hazırlık sisteminde ve liseye hazırlık sistemlerinde değişiklikler bir takım değişikler olmuştur. Öncelikle liseye hazırlık sistemi hakkında bilgi verelim. Liseye giriş sınavları eski adıyla TEOG yeni adıyla MYS sınavı olarak bilinmektedir. Teog sınavı fen liselerine , Anadolu liselerine, Anadolu meslek liseleri vb. okul türlerine öğrenci almak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir  sınavdı. Teog sınavı bir eğitim yılında iki kez yapılırdı. Bunlardan birincisi kasım ayında yapılırken diğeri nisan ayında yapılmaktaydı. Bu iki sınavda matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilimler, türkçe, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi gibi derslerden sorular sorulurdu. Biz Ankara dershanesi olarak 15 yıldır liselere hazırlanan öğrenciler için kurs hizmeti vermekteyiz. Teog sınavının kaldırılıp yerine gelen sınav sisteminin ayrıntılarını inceledikten sonra kendimizi sınava adapte ettik. Mys sınavı ilgili bilgiyi daha sonraki yazılarda sizlerle paylaşacağız.

2017 yılında yapılan diğer değişiklik YGS - LYS sınavlarında olmuştur. YGS-LYS kaldırılarak yerine TYT-YKS sınavı gelmiştir. Bilindiği üzere YGS sınavı mart ayında LYS sınavı haziran ayında yapılmaktaydı. Yeni sınav sistemi olan TYT - YKS sınavları ise sadece haziran ayında yapılacaktır. Yine biz Ankara Dershanesi olarak sınav sisteminin değişmesinden sonra kurum bünyesinde yer alan temel lise ve özel öğretim kursunda eğitim öğretim gören öğrencilerin yeni sınav sistemine adapte olmalarını gerekli çalışmaları yaptık. Ankara Dershanesi olarak yeni sınav sistemine uyumlu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu çalışmalarımızı öğrenci, öğretmen ve velilerle paylaştık. Yıllardır YGS-YKS dershanesi olarak anılan Ankara dershanesi bundan sonra Ankara TYT - YKS dershanesi olarak anılacağını tahmin ediyoruz. Ankara Dershanesi olarak sınavlara hazırlanan öğrencilere ana başlıklarıyla aşağıdaki destekleri sağlamaktayız.

- Sınava girecek olan öğrencilerin sorumlu olduğu dersleri en ince detayına kadar anlatmaktayız.

- Yaptığımız deneme sınavları ile öğrencinin eksiklerini belirleyip ek ders, etüt ve bireysel etütlerin beraberinde bu eksiklerini gidermekteyiz.

- Yaptığımız rehberlik hizmetleri ile öğrencilerin gireceği sınavlar, üniversiteler, fakültelerde ki bölümler ve meslekler hakkında bilgi vermekteyiz.

- Yine yaptığımız rehberlik çalışmaları ve veli toplantıları ile beraber  velilerin sınav süreci ve sınav sonrasında ki süreçte neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi vermekteyiz.

- Kurumumuzda yer alan psikologlar ve eğitim koçları gerek öğrenci gerek velilerle yaptığı görüşmelerde öğrenci ve velilerin bu süreci en rahat biçimde atlatmaları için gerekli olan psikolojik desteği veriyoruz.

Kısacası sınav sistemlerinin değişmesi, içeriklerinin değişmesi, soru sayısının değişmesi vb. değişiklikler  15 yıllık deneyimimizle biz Ankara Dershanesini olumsuz olarak etkilememiştir.