HEMEN BAŞVUR Ankaranın en iyi butik dershanesi | Ankara Dershane

Ankaranın en iyi butik dershanesi

Ankara Dershane  Ankaranın en iyi butik dershanesi


Ankaranın en iyi butik dershanesi

Ankaranın en iyi butik dershanesi

Ankara’nın en iyi butik dershanesi başlıklı yazımda sizlere başkentimiz Ankara’dan, butik dershanelerden ve Ankara’daki en iyi butik dershanesi hangileri bunlardan kısaca bahsedeceğim. Ankara 1923 yılında başkent olan Ankaramız 80 milyonluk Türkiye nüfusunun 5 buçuk milyonunu içerisinde barındırır. Türkiyenin Istanbul ile birlikte en büyük metropol illerinden bir tanesidir. Ankara tarihi açıdan da çok eskiye dayanan eserlere sahip bir ilimizdir. Ankara kalesi, Hacı Bayram camii, Kocatepe camii ve Anıtkabir gibi hem mimari hemde tarihi bir sürü yapı vardır Ankara’da.  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ ün anıt mezarı olan Anıtkabir de Ankara’da bulunmaktadır. O muazzam aslanlı yolu ve içerisinde barındırdığı türkiye cumhuriyetinin tarihi ile Anıtkabir Ankara’ya gelen her kesin ilk uğrak yeridir. Hem atamızın mezarını ziyaret için hemde o muazzam yapıyı ve tarihi görmek için mutlaka her kesin görmek istediği yerdir anıtkabir.

Ankara’nın ilçeleri de türkiye için önemli bir yere sahiptir. Bir çok ilçesinin nüfusu Türkiye’deki bazı illerin nüfusundan daha fazla nüfusa sahiptir. Ankara’da siyasetin kalbinin attığı yer çankaya ilçesi hem gezmek için hemde eğitim için merkezi konumdadır. Genellikle bütün bakanlıklar çankaya bölgesindedir. Ankara’nın en büyük dershaneleri genellikle Çankaya bölgesinde bulunan kızılay semtindedir. Büyüklü küçüklü bir çok dershaneyi kızılay semtinin her mahallesinde bulmak mümkündür.

Ankaranın en iyi butik dershanesi hangisi

 Butik dershane ; belli bür ücret karşılığı sınavlara hazırlayan 4 ila 10 kişilik sınıflardan oluşan özel kurumlara denir. Ankara’nın en iyi butik dershanesi başlıklı yazım ile sizlere butik dershaneler genelde hangi semtlerde yoğun olarak bulunur birazda bundan bahsedeceğim. Ankanın en iyi butik dershanesi genellikle kızılay semtinde bulunmaktadır. Bundan 4 yıl önce dershanelerin kapatılıp temel liselerin açılması ile birlikte çoğu dershane temel liseye dönüşmüştü. Dershaneye dönüşmeyen yada temel lise yanında dershane eğitimi vermeye devam etmek isteyen kurumlar da koçluk merkezi özel eğitim kurumu adı altında dershaneciliğe yarı resmi olarak devam etmişlerdir. Genellikle de bunu yaparken az kişilik sınıflardan oluşan butik dershane dediğimiz tarzda eğitim vermeye başlamışlardır.

Butik dershane ile normal dershane arasındaki fark öncelikle sınıf sayısının ve öğrenci sayısının az olması ve butik dershanelerin ücretinin normal bir dershane fiyatının neredeyse 2 katı civarında olmasıdır. Ankara’nın en iyi butik dershanesi dediğimiz zaman maddi anlamda da en yüksek memlalara kayıt alan kurumu akıllara gelmektedir. Butik dershanelere genellikle maddi durumu iyi olan ve kalabalık sınıf ortamlarında anlayamayan öğrenciler yazılmaktadır.

Ankaranın en iyi butik dershanesi başlıklı yazım ile sizlere butik dershaneciliği ve Ankara’dan kısaca bahsetmeye çalıştım. Bir sonraki makalem olan Ankara özel öğretim kursu başlıklı yazım ile sizlere yine Ankaramızın farklı yönlerinden ve özel öğretim kurlarından bahsetmeye çalışacağım. 

Ankara Dershane  Ümitköy dershane

Ümitköy dershane

Eğitim ülkemizin en çok kaynak ayırdığı ve en çok kişinin çalıştığı alandır. Bu denli yatırımların olmasının nedeni ise geleceğimizdir. Gelişmiş to...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Ankaradaki dershaneler

Ankaradaki dershaneler

Ankara’daki dershaneler arasında etkin ve verimli olan dershanemiz, eğitim kadrosunun yeterli ve aktif olmasıyla birlikte, öğrencilere destekleyici...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.