Ankara dershaneleri | Ankara Dershane

Ankara dershaneleri

Ankara Dershane  Ankara dershaneleri

11.01.2019       709      


Ankara dershaneleri

Ankara dershaneleri

Öğrenciler eğitim hayatları boyunca birçok bilgi aktarımlarına ve derslere maruz kalmaktadırlar. Aynı zamanda bu dersleri kazanıp kazanmadıklarını kontrol edebilmek adına yeterlilik testlerine maruz kalmaktadırlar. Bu yeterlilik sınavları dışında aynı zamanda eğitim aşamalarını geçebilmeleri ve bir okul ya da bölüm seçebilmek adına da Türkiye genelinde sınavlara girmektedirler. Bu sınavlar diğer dönem içerisindeki gerçekleşen sınavlardan daha zor olmakla beraber konu kapsamı konusunda da oldukça geniş olmaktadır. Örneğin üniversiteye geçiş sınavında lise hayatı boyunca gördüğü konulardan birey sorumlu olmaktadır. Bu durumda öğrencilerin lise hayatı boyunca gördüğü her konuyu çok iyi öğrenmek zorunda olmalarına neden olur.

Ancak ülke genelinde gerçekleştirilen sınavlara ve sonuçlarına baktığımızda pekte beklenen düzeyde sonuçlar alındığı söylenemez. Ülke genelinde sınava giren yaklaşık üç milyon öğrenci varken bu öğrenciler arasında en az 250-300 bin öğrenci sıfır çekebilmektedir. Bu tam olarak yüz yirmi soru arasında bir doğru soru bile işaretleyememek anlamına gelmektedir. Bu durum eğitim sistemimizin şuan ki acı noktasının nerede olduğunu göstermektedir. Durum böyle olunca derece elde eden öğrencilere baktığımızda bu öğrenciler genellikle ek destek almış, bu sayede dereceye girebilmiştir. Ankara dershanelerine bu kadar başvuru olmasının sebebi de tam olarak budur.

Ankara Dershanelerinin Yararları

Ankara dershaneleri arasında yer alan kurumumuzdan da örnek vererek gitmek gerekirse öncelikle bireylerden beklenen bilgi aktarımının tam olarak sağlanmasına olanak sağlamaktayız. Yani öğrenciler aslında öğrenmesi gereken birçok bilgiyi kurumlarımız sayesinde öğrenerek sınavlara hazır olmaktadır. Aynı zamanda kurumumuzda okullarda sağlanamayan bire bir yardımlar sayesinde öğrencilerimize katkıları arttırmakta ve onların öğrenme süreçlerini hızlandırmaktayız.

Kurumumuzda öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini renklendirmek ve öğrencileri daha çok güdüleyebilmek adına değişik yöntemler tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra konu öğretimleri tamamlandıktan sonra öğrencilere piyasada yer alan kendini kanıtlamış kaynakların testlerinden bol sayıda çözdürerek ve beraber çözerek pekiştirme sürecini sağlıyoruz. Sadece dershanemizde değil herhangi bir alanda da tekrar edebilmeleri adına farklı test kaynakları da sunarak pekiştirmelerini çeşitlendiriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz sınav sürecine kadar birçok bilgiyi tekrarlayarak zihinlerinde tutmaktadır.

Ankara Dershane  Ankara dershane ücretleri

Ankara dershane ücretleri

Ülkemizde eğitim süreci içerisinde birçok sınav yapılmaktadır. Kimi sınavlar ders bazında olurken kimi sınavlara eğitim aşamaları arasında geçiş sı...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Keçiören dershane yorumları

Keçiören dershane yorumları

Okullar bireylere belirli konular hakkında bilgi vererek onlarda davranış değişiklikleri sağlamayı hedefleyen kurumladır. Bu kurumlar gerçekleşecek...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.