Ankara Dershane Ücretleri | Ankara Dershane

Ankara Dershane Ücretleri

Ankara Dershane  Ankara Dershane Ücretleri

14.05.2019       462      


Ankara Dershane Ücretleri

Ankara Dershane Ücretleri

Ankara Dershane Ücretleri, kendisi gibi metropolit diğer şehirlerle kıyaslandığında oldukça makul sınırlarda olduğu gözlenmektedir. Tabi bunun genel bir değerlendirme olduğunu belirtelim. Bunda Ankara dershanesi sayısının fazla olmasından doğan rekabet ortamının payı şüphesiz ki çok büyük. Genel olarak dershane ücretleri için belirleyici veya sınırlayıcı bir yasa olmayışı dershaneler arasındaki fiyat farklarının ortaya çıkmasındaki en büyük etken. Dershane fiyatları ve yıllık artış oranlarının önüne geçilmez ve denetlenemez bir hal alması bir dönem dershanelerin kapatılması ile son bulmuştu hatırlarsanız. Bu da hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından çok olumsuz tepkiler almış ve dershaneler yerini özel öğretim kurslarına devretmişlerdi. Bazı dershaneler Özel Anadolu Lisesi formatına geçiş yaparken birçok dershane de özel öğretim kursu adı altında eğitim faaliyetlerini sürdürmüştü.  Son olarak yine dershanelere dönüş yaşandı, tabi ki yine bir değişikliğe gidilmez ise.

Son dönemlerde eğitim sistemimizde yaşanan tutarsızlık; sınav sistemi, MEB müfredatı derken dershanelere kadar uzandı. Herkes için eğitim sistemimiz tam bir kaos ortamına dönüştü ve kimse yarın bizi neyin beklediğini kestiremez hale geldi. Bundan Ankara Dershane Ücretleri ne şekilde etkilendi derseniz bunun cevabını bulabilmek için son on yıl içinde dershane fiyatı artışlarına bir göz atmak gerekebilir. Ama ortada açık bir gerçek var ki kurumlar arasındaki tutarsızlık her zaman olduğu gibi devam ediyor. Bazı ismi çokça bilindik kurumlar, marka değerlerini de hesaba katarak çok fahiş rakamlara eğitim veriyorlar. Fakat Ortadoğulular kursları  gibi toplum için yararlı olabilmeyi maddi kazançlarının önünde tutmayı başarabilmiş idealist kurumlar, her öğrencinin eşit fırsatlara sahip olabilmesi adına fiyatlarını daha asgari seviyelerde tutmaya gayret ediyorlar. Tabi ki bu hiç fiyat artışı olmayacak anlamına gelmiyor. Sonuçta ülkemizin genel ekonomik hareketlerinden bireyler gibi kurumlar da etkileniyor. Ve dershaneler de ne kadar idealist olurlarsa olsunlar birçok insanı istihdam eden, harcamaları olan ticari işletmeler aynı zamanda. Bu iki kutbu bir araya getirdiğinizde ise Ankara Dershane Ücretleri için taban ve tavan fiyatlar arasında çok büyük bir fark ortaya çıkıyor. Ama veliler açısından değerlendirildiğinde her bütçeye uygun alternatiflerin olduğunu görüyoruz. Üstelik Ankara dershaneleri arasında taksitlendirme ya da erken kayıt indirimi gibi özel ödeme koşulları ile ailelere destek olmayı hedefleyen çok fazla kurum var. Bu da eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmenin en güzel örneklerinden biri.

Ankara Dershane  Kızılay kişisel gelişim kursu fiyatları

Kızılay kişisel gelişim kursu fiyatları

Kızılay kişisel gelişim kursu fiyatları, Ankara kapsamında değerlendirildiğinde bireylere en uygun alternatifleri sunmaktadır. Kızılaydaki kişisel ...

← Devamını Oku

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.