Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ

ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ

Günümüzde eğitimde destek sart haline gelmiştir. Özelikle üniversiteye ve liseye hazırlanan sınav adayı öğrencilerimiz devlet okullarında aldıkları dersler yeterli gelmeyebilir. Devlet okullarında yer alan yazılı yoklamalar ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredata göre ilerlemeleri öğrenciye sınav sürecinde istenilen kadar katkıda bulunmayabilir. Bu etapta öğrenciler dershanelerin yolunu tutmaktadır. Geçmişten günümüze artan nüfusla beraber sınav sisteminin giderek zorlaşması ile dershanelerin sayısının arttığını görmekteyiz. Misal olarak başkentimiz Ankara’da her geçen gün artan nüfusla beraber dershanlerin sayıca fazla hale geldiğini görüyoruz. Ankara iş ve eğitim göçü alan bie şehrimiz olduğu için farklı tiplerde öğrenci profiline sahiptir. Bununla beraber dershanelerde farklı profiller karşımıza çıkmaktadır. Bunları ; liseye hazırlık dershaneleri, üniversiteye hazırlık dershaneleri, butik dershaneler şeklinde sıralandırabiliriz. Ankara’da yer alan dershaneler sadece bununla sıralamak yanlış olur. Semt olarak da değişen dershaneler hem eğitim kalitesi hem de fiyat olarak farklılık göstermektedir. Çankaya, yenimahalle, keçiören gibi merkezi semtlerde yer alan dershanelerin fiyat olarak diğer semtlere göre daha pahalı olduğunu görmekteyiz. bunun sebebine baktığımızda bu ilçeler gün içerisinde binlerce insanın uğrak alanı ve merkezi yerler olmasıdır. Liseye ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin bu süreç içerisinde hem kaliteli eğitim alabileceği hem de uygun fiyatı olan bir kurum arayışına geçmektedir. Günümüzde bu tip kurumlarının sayısının az olduğunu görmekteyiz. Eğitim kalitesi yüksek olan kurumlar genellikle sunduğu imkanlar dahilinde yüksek fiyatlar talep eder. Daha uygun fiyatlarda olan eğitim kurumları ise çok fazla sayıda imkan sunmadığını görmekteyiz. Ankara’da dershane seçimi bu hususlarda önemlidir.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak 2002’den bu yana verdiğimiz kaliteli eğitimin yanında talep ettiğimiz uygun ücretlerle beraber pek çok öğrencinin ve velinin tercihi haline geldik. Çünkü bizim işimiz ticaret değil eğitimdir. Bünyemizde yer alan her öğrencinin hakettiği başarıları elde etmesi daha büyük önem taşımaktadır. 16 yıldır izlediğimiz bu yolda birçok öğrencimizi liseye ve üniversiteye yerleştirdik. Ankara dershaneleri arasında elde ettiği başarılarla beraber ve her geçen gün yükselen başarı ivmemiz sayesinde adımızdan birçok kez söz ettirdik. Gelin Ankara dershanemizin liseye ve üniversiteye hazırlanan öğrencileri sunduğu ayrıcalıklardan kısaca bahsedelim. Ankara dershanesi olarak eğitim dönemine yaz kampı ile başlamaktayız. Düzenlediğimiz matematik yaz kampı ile temelinde eksik olan öğrencilerle beraber, soru çözmede sıkıntı yaşayan öğrencilerimizi matematiğe dair problemlerini gidermek adına düşünülmüş bir programdır. Böylelikle öğrencilerimiz hem tatil süreçlerini verimli geçirirken hem de rakiplerinden bir adım önde döneme başlama fırsatı yakalar. Ankara dershanesi olarak asıl döneme eylül ayında başlamaktayız. Seviye tespit sınavı ile döneme başlayan kurumumuz öğrencileri sınav sonuçlarna göre sınıflara yerleştirmektedir. Bunun sebebi ise öğrencinin eksikleri doğrultusunda dersleri ve konuları işlemek içindir. Ankara dershanesi olarak öğrencileri sınıflara yerleştirdikten sonra döneme başlıyoruz. Dönem içerisinde tekrarlanan seviye tespit sınavları ve her hafta uygulamada olan yenilenen sınav sistemlerine uygun deneme sınavları ile öğrenci hem sınıf atlama hem de hafta hafta kendilerini deneme ve bilgilerini ölçme imkanı yakalamaktadır. Ankara dershanesi ile yoğun bir çalışma programının içerisine giren öğrencilerimizin ve kurumumuzun en büyük avantajı alanında kendini geliştirmiş, deneyimli ve ders konusunda disiplini öğretmen kadromuzdur. Her öğrenci ile birebir ilgilenerek onların eksik oldukları konuları tamamlama adına çalışmaktadır. Ankara dershanemiz butik eğitim anlayışını benimsediği için sınıflarda 10-12 arası öğrenci yer almaktadır. Böylelikle her ders özel ders gibi geçmektedir. Her öğrenci derse daha rahat odaklanabilmektedir. Ankara dershanesi olarak bir diğer avantajımız aktif rehberlik kadromuzdur. Her öğrenci ile birebir ilgilenerek onlara ders programı hazırlamaktadır. Bünyemizde yer alan psikologlar ve eğitim danışmanları öğrencinin üzerinde var olan sınav streslerini gidermek adına ve kişisel sıkıntılarını gidermektedirler. Ankara dershanesi olarak öğrencilere ilk kayıttan sonra verilen yeni sınav sistemine uygun kaynaklar sayesinde sınava doğru kaynaktan doğru bir şekilde çalışmalarını sağlıyoruz. Ankara dershanesi olarak sağladığımız bireysel etüt kolaylığı, yarıyıl kampları, ödev takip merkezi gibi avantajlarda yer almaktadır.

Üniversiteye ve liseye en doğru biçimde hazırlanmak isteyen gençlerimizi Ankara’nın merkezi Kızılay Atatürk bulvarında yer alan merkez binamıza davet ediyoruz.