Tel: +90 (312) 418 20 08 (pbx)
Atatürk Bulvarı No: 135 Kızılay/Ankara

Ankara Dershane Nedir

Ankara Dershane Nedir

Ankara Dershanesinin Kurulma amacı bireysel eğitiminin önemini vurgulayarak kişi sayısı az sınıflarda birebir eğitim olanağı sağlamaktır. Butik dershanelerin öğrenci sayısı 3 ile 7 kişi ile kurulan özel gruplardır. Kitle dershanelerden farkı ise öğrenci ve aileler arasında birebir ilişkiler içinde olarak tüm sorunları çözme odaklıdır. Öğrencilere anlaşılmayan noktalarda tekrar anlatmak ile özel ders ihtiyacını ortadan kaldırmaktır. Butik dershanelerde olan öğrencilere okula yönelik destek vermek amaçlıdırlar . Okula destek eğitim ile öğrencinin okulda daha başarılı olmasına öncü olurlar. Ayrıca kitle dershanelerde yapıldığı gibi butik dershaneler de deneme ve konu tarama sınavları da aileye daha hızlı ve doğru şekilde ulaştırılıp, bilgilendirirler. Her öğrencinin öğrenme düzeyi ve öğrenmesi için ayrılan süre farklıdır. Kitle dershanelerinde kalabalık sonuçlar olduğundan zaman yönetimi yapmak zordur. Az öğrencinin bulunduğu özel sınıflarda zaman artacağı için eğitimin kalitesi ve verimliliği daha farklıdır.

Ankara Dershane Verimi

Daha fazla verim almak isteyen kişilerin tercihi olan butik dershanelerde öğrenciler ile birebir ilgilenildiği için başarı oranları daha yüksek olmaktadır. Eğitim sisteminin yanı sıra gerekli durumlarda dershane bünyesinde bulunan psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetinden faydalanan öğrenciler başa çıkamadıkları sorunları üzerine yardım alabilmektedirler. Az kişiyle daha etkin eğitimin adresi olan butik dershaneler deneyimli öğretmen kadrolarıyla öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında onlara yardım etmektedir

Ankarada bulunan Ortadoğulular dershanesi,  butik dershane bünyesinde öğrencilere en iyi eğitimi vermektedir. Ankaranın en iyi dershanesi olmakla beraber başarılı mezunlar çıkartmaktadır.