HEMEN BAŞVUR Ankara Bursluluk Sınavları | Ankara Dershane

Ankara Bursluluk Sınavları

Ankara Dershane  Ankara Bursluluk Sınavları


Ankara Bursluluk Sınavları

Başvuru İçin Tıklayınız 

Ankara Bursluluk Sınavları

Ankara bursluluk sınavları bilindiği üzere PYBS adı altında yapılır. Bu sınavlar, ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören öğrenciler için yapılır. Sınav belirli şartlar altında sunulan burs ve yurt olanaklarının ortak adıdır. PYBS adı verilen bu sınava giren ve belli bir başarı sıralamasına dahil olan öğrenciler bu sınav sayesinde 3 ayda bir maddi burs alır. Maddi burs yardımına ilaveten yatılı olarak kalma imkanı da kazanabilirler. Yatılı kalınacak olan yurtlar devletin bünyesinde bulunan eğitim yurtlarıdır.

Burs veren sınavlara bakıldığında PYBS dışında farklı sınavlar da bulunmaktadır. Hemen hemen bütün kolejler burs ile öğrenci almak için kendi bünyelerinde sınavlar hazırlarlar ve sınav tarihlerini okulun kendi resmi internet sitelerinde duyururlar.

Bursluluk Sınavında Şartlar Nelerdir?

  • Burs ya da indirim kazanmak isteyen öğrenciler hangi dönem için kayıt yaptırıyorlarsa o dönem için geçerli olan süre zarfında burslarından faydalanırlar. (Ortaokul öğrencileri için, ortaokul öğrenimi süresince gibi)
  • Davranış puanları sınav notu kadar önem taşır. Bu puanların indirilmemiş yılsonu başarı puanının 100 üzerinden en az 80 olması koşulu ile burs ya da indirim devam ettirilir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları Ayrıcalıkları Nelerdir?

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak öğrencilerin burs almak için ter dökmesine değecek bir eğitim kurumuyuz. Çünkü; Ortadoğulular Eğitim Kurumları öğrencileri,

  • öğrenci takip merkezi,
  • bireysel koç öğretmen desteği,
  • danışman öğretmen yardımları alıyorlar.

Diğer okullarda yer almayan bu yardımlar sayesinde hem okul içi sınavlara hazırlıkta hem de üniversite sınavlarına hazırlıkta akademik anlamda yaşıtlarından bir adım öne geçiyor. Okul içi sınavları hazırlanırken bu sınavların öğrencilerin ileri dönemlerde de kullanabileceği sınavlar olmasına özen gösteriliyor.

Ankara bursluluk sınavları yardımı ile öğrenciler kaliteli bir eğitim almaya aday oluyor. Aldıkları bu eğitim onlara yeterli olduğundan dershane, kurs, özel ders gibi herhangi bir ek desteğe ihtiyaç duymuyorlar. Aldıkları eğitim öğrencilere uzun vadede yeterli oluyor. Bu sayede öğrenciler üniversite hedeflerini gerçekleştirirken zamandan ve paradan tasarruf ederek hayallerine bir adım daha yaklaşmış oluyorlar.

Ankara Dershane  Ankaranın en başarılı dershanesi

Ankaranın en başarılı dershanesi

Başarılı dershaneler ve Ankaranın en başarılı dershanesi öğrencilerinin tedirginlik ve stres yaşamasına izin vermeyen, bu konuda öğrencilere rehber...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Mezuna kaldım dershane önerisi Ankara

Mezuna kaldım dershane önerisi Ankara

Mezuna kaldım dershane önerisi Ankara başlığında sizlere şundan bahsetmek istiyorum. Mezunlar için ayrı bir dershane bulunmamakla birlikte dershane...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.