Ahi mesut ayt tyt kursu | Ankara Dershane

Ahi mesut ayt tyt kursu

Ankara Dershane  Ahi mesut ayt tyt kursu

26.07.2019       557      


Ahi mesut ayt tyt kursu

Ahi mesut ayt tyt kursu

Ahi mesut ayt tyt kursu gibi sınav odaklı eğitim veren kurslardan yararlanan birey sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle mezun grupları ve devlet okullarında eğitim gören öğrencilerin neredeyse tamamına yakını Ahi mesut ayt tyt kursu, Ahi mesut LGS hazırlık kursu, Ahi mesut KPSS kursu ve benzeri kurumlardaki eğitim programlarından yararlanmaktadır. Ülkemizde hemen her yerleşim merkezinde bu kurslara yaygın biçimde rastlanmaktadır. Eğitim alan birey sayısı arttıkça, bu kurslara rağbet de artmaktadır.

Gün geçtikçe artan kurs sayısında bu talebin payı oldukça fazladır. Fakat kurslar ve dershaneler ile ilgili gerekli denetimin tam olarak yapılamaması kimi zaman eğitim almak isteyen bireylerin mağdur olmasına yol açmaktadır. Özellikle; çevresel faktörlerden kaynaklanan mecburiyetleri birer çıkar kaynağı olarak gören bazı kurslar ve dershaneler fiyatları ile bütçeleri oldukça zorlamaktadır. Alternatiflerin yetersiz olduğu bölgelerde daha sık rastlanan bu durum nedeni ile birçok birey ya bu tür destek eğitimlerden mahrum kalmakta ya da kurslara küçük bir servet ödemek zorunda bırakılmaktadır. Sadece eğitim alanında değil, her alanda bu tür zihniyetlere rastlanmakla birlikte; bunu eğitim gibi insanların yaşamalarını doğrudan etkileyen bir konuda görmek oldukça üzücü. Bu tür kurumların; topluma karşı misyonlarının farkında olmayan, içinde yaşadıkları topluma karşı duyarsız, bir eğitimci kimliğinden çok uzak, topluma yarar sağlama kimliği altında sadece kendi çıkarını gözeten kurumlar olduğunu söylemek mümkün. İnsanların geleceğe dair umutlarını ve hayallerini bu şekilde sömürmek, onların mecburiyetlerini bu şekilde kullanmak hiç etik değil.

Neyse ki eğitim kurumlarımız arasında son derece saygın, toplumsal sorumluluklarının farkında, eğitim aşkını her şeyin önünde tutabilecek nitelikte kurumlar da var. Elbette ki bu tür kurumlar toplum tarafından gerektiği şekilde ödüllendirilerek hak ettikleri statüye getiriliyor. Ahi mesut ayt tyt kursu gibi belirli bir bölgeye hitap eden kursların misyonu çok daha fazla ve sorumlulukları çok daha büyük. Ahi mesutun en iyi kursları, en başarılı kursları ve benzeri nitelendirmeler de bu sorumlulukları layığı ile yerine getirebilen kurslara yapılıyor aslında. Eğitimci kimliğini her şeyin önünde tutabilen; hizmet verdiği toplumun değerlerine saygı göstererek, bireylerin hedeflerini kendilerine hedef gibi benimseyen ve maddi kaygıları uğruna kendisine güvenen insanları hayal kırıklığına uğratmayı göze almayan kurumlara.

Ankara Dershane  Etimesgut mezun kurslar

Etimesgut mezun kurslar

Etimesgut mezun kurslar, bölgede üniversite sınavına girecek olan ve daha önceki yıllarda lise eğitimini başarı ile tamamlamış bireylere eğitim des...

← Devamını Oku
Ankara Dershane  Etimesgut Dershane Önerisi

Etimesgut Dershane Önerisi

Etimesgut dershane önerisi isteyenler için bu yazımızda önemli hususlara değindik. Eğitim dünyasının vazgeçilmez unsurlarından biri olan dershanele...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar

0312 272 20 02

HEMEN FORMU DOLDURUN

Okullar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.