Mamak Dershane

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


Mamak Dershane

Mamak gelişim gösteren ilçelerimizden birisidir. Cumhuriyet kurulduğunda Mamak aslında bir ilçe değildi. Çankaya'ya bağlı bir mahalle olarak görülmekteydi. Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda daha çok bir mahalle, bir köy görünümünde idi. Yerleşmelerin, yapılanmaların düzensiz olduğu bir yer idi. Mamak asıl olarak gelişmeye ilçe olmasından sonra başlamıştır. Mamak ilçe yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde gelişim göstermiştir. Aslında Mamak’ın Ankara açısından değeri daha çok 2000’li yıllardan sonra anlaşılmaya başlanmıştır. Bu yıllardan itibaren Mamak’a büyük yatırımlar yapılmıştır. Mamak'ta devlet kurumları, hastaneler, okullar artık çok sayıda yer almaktadır. Devlet kurumlarının yanı sıra birçok özel kurum da yine Mamak'ta bulunmaktadır. Yatırımcılar fabrikalarını, işyerlerini bu ilçede kurmaya başlamıştır. Eğitim sektörü de yine diğer sektörler gibi Mamak'ta gelişmeye başlamıştır. Eğitim sektörünün Ankara'da önemli yer edindiği bir merkezdir. Mamak'ta büyük dershaneler gibi küçük dershaneler de bulunmaktadır. Mamak'ta ikamet eden insanlar dershane ihtiyaçlarına kendi ilçelerindeki bu kurumlardan sağlayabilmektedir. Mamak dershane sektörünün geliştiği bir yerdir. Bugün insanlar eğitim ihtiyaçlarını burada kolaylıkla sağlayabilmektedir. Mamak'ta yerleşimin yukarıda da belirttiğimiz gibi 2000’li yıllardan sonra daha düzenli hale geldiği görülmüştür. Çarpık kentleşmenin, düzensiz yapılaşmanın önüne geçilmeye çalışılmıştır. Bugün Mamak’a gittiğinizde bu çalışmaların meyvelerini rahatlıkla görebilmek mümkündür. Artık Mamak çok daha düzenli, insanların çok daha fazla tercih ettiği güzel bir ilçemizdir. Ayrıca Çankaya’ya, Ankara merkeze ve Kızılay'a olan yakınlığı da bu ilçeye değer katmaktadır. Bu sebeple eğitim yatırımcıları Mamak’ı bu anlamda iyi değerlendirmektedir. Mamak dershane öğrenci sayısının hafife alınmayacak kadar fazla olduğu bir ilçemizdir. Eğitim almak isteyen bu anlamda talebi olan birçok öğrenci bulunmaktadır. Bunu fark eden eğitimciler son yıllarda Mamak’ta öğrencilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri güzel kurumlar açmışlardır. Mamak dershane anlamında ileri seviyede bir yerdir. Eskiden Mamak yerleşim yeri olarak çok fazla tercih edilmemekteydi. Ancak artık yerleşimin belli bir düzen dahilinde olması bu ilçeye değer katmıştır. Artık insanların yerleşebilecekleri, ikamet edebilecekleri, yaşayabilecekleri güzel bir ilçe olarak görülmektedir. Burada ikamet eden ailelerin çocukları da eğitimlerini bu ilçe içerisinde almak istemektedirler. Bu eğitimlerin içerisine dershaneye sistemini de katabiliriz. Mamak dershane eğitimini olması gerektiği gibi veren kurumların bir arada olduğu bir ilçemizdir. Sınavlara giren öğrencilerin aldıkları sonuçlara baktığımızda da bu ilçedeki dershanelerin başarılı olduğunu anlayabilmek çok koyladır. Ankara’daki eğitimciler, Ankara’da yaşayan insanlar Mamak dershaneye piyasasının daha da gelişeceğini, zamanla çok daha fazla tercih edileceğini öngörmektedir.

            Bu makalemizde sizlere “Mamak Dershane” sistemi ile ilgili yararlı bilgiler vermeye çalıştık. “Batıkent Dershane” sistemi ile ilgili bilgi almak isterseniz şu makalemizi inceleyebilirsiniz.


Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 9. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Ankara Dershane Kalitesi ve Fiyatlar Ankara da Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Güvenlik Ankara da Dershane Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara`nın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankara`nın En İyi Dershanesi ANKARA DERSHANE FİYATLARI BATIKENT DERSHANE ANKARA’DA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankaya daki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARA`NIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalle`deki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershane MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU ALTINDAĞ MATEMATİK KURSU Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ ÖĞRENCİ MOTİVASYON SİSTEMİ İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılay’daki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay dershane fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ ÜMİTKÖY DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ERYAMAN DERSHANELERİ ETİMESGUTTAKİ DERSHANELER KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER