Kızılaydaki Kurslar

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


Kızılaydaki Kurslar

Türkiye’de dershane sektörünün en çok geliştiği illerden biri Ankara’dır. Ankara da ise bilinen iyi kurslar, isim yapmış dershaneler genelde Kızılay’da yer almaktadır. Bu sebeple öğrenciler ve öğretmenler genellikle kurs sektöründeki arayışlarını Kızılay’a yönlendirirler. Sadece zamanla ÖSS, YGS, LYS, TYT, AYT gibi isimler alan üniversite sınavlarına yönelik değil, KPSS, YDS, Osmanlıca, Bilgisayar kursları gibi birçok seçeneği Kızılay’da bulabilirsiniz.

Üniversite hazırlık kursları ile ilgili tercih yaparken dikkat edebilecek birçok husus vardır. Ayrıca istenilen ücret olarak bu mevzu incelendiğinde de aralığın oldukça geniş olduğu görülecektir. Türkiye’de yaşayan ailelerin farklı sosyal sınıflarda olduğu düşünülünce bu fiyat aralığının geniş olması normal karşılanacaktır. Ancak bir de şu açıdan bakalım bu birkaçından çok farklı ücretleri verdiğimizde satın aldığımız hizmetler de birbirinden bu kadar farklı mı? Kurs ücretlerinin yükselmesinde en çok etkili olan faktörlerden birincisi de sınıflardaki öğrenci sayısı. Bu sayı düştükçe kurs ücretleri artıyor. Sınıftaki öğrenci sayısının az olması eğitimi mutlaka olumlu yönde etkileyecektir. Ancak kurum dışındaki etkenlerin eğitimi buna para vermeye değecek kadar etkilendiğine inanmıyorum. Kısaca söylemek gerekirse satın alacak hizmeti de en az verilecek para kadar önemsemeliyiz.

Günümüzde kurslardan en çok beklenen hizmetlerinden bir ise Rehberlik hizmetleridir. Eski zamanlarda dershanelerden beklenenlerin en başında tecrübeli öğretmen kadrosu kaliteli ders anlatımı gelirken bugün ise öğrencilerin beklentisi kendilerini zorlayan ve sıkılan bir disipline dâhil olmak. Bu yüzden dershanelerde verilen Rehberlik hizmetleri artık eskisine göre çok daha önemli bir yere sahip. Bu aslında günümüz gençlerinin kendi yollarını çizebilme yeteneğinden ne kadar yoksun olduğunun önemli bir kanıtı. Gençler eğitim hizmetini satın alıp kendi çalışma yöntemlerini kendileri geliştirmek yerine başkalarının sert disiplini altına girmeyi tercih ediyorlar. Bu çekirdek yetişen bireylerin ileride lisans eğitimlerini bitirdikten sonra da kendi mesleki hayatlarının yolunu çizerken daimi olarak bir Rehber’e ihtiyaç hissetmeleri kaçınılmaz olacaktır.

Bu sebep gençlerimizi kendi yollarını çizebilecek nitelikte yetiştirmek hem bizler için hem de ülkemiz için oldukça faydalı olacaktır. Kızılay’daki kurslar için de bir tercih yaparken yukarıda bahsettiğimiz şartlar kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca satın alınan ile hizmet ile ödenen ücret arasındaki bu dengeyi kıyaslayamayız.

Kızılay’daki kurslar arasında tercih yapmak isteyen velilerimize yardım edebilmek ve eğitim ile ilgili fikirlerimizi paylaşabilmek için yazdığımız bu yazının sonuna gelirken bütün öğrencilerimiz adına velilerimize teşekkür etmek istiyoruz, çocuklarına doğdukları andan itibaren hayatlarını zorlayan anne-babaların hak ettikleri değerleri keşke mümkün olsa da verebilsek. Neredeyse bütün ömrünü evlatlarına adayan anne-babaların, çocuklarının eğitimi konusunda ne gibi endişeler duyduklarını en iyi anlayabiliyoruz. Özellikle ailelerin sırtında ekonomik yükün bu denli ağır olduğu bu çağda en mühim konu olan eğitim için harcanan paraların karşılığını almış olmak elbette ki en doğal beklentileridir.


Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 9. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Ankara Dershane Kalitesi ve Fiyatlar Ankara da Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Güvenlik Ankara da Dershane Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara`nın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankara`nın En İyi Dershanesi ANKARA DERSHANE FİYATLARI BATIKENT DERSHANE ANKARA’DA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankaya daki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARA`NIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalle`deki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershane MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU ALTINDAĞ MATEMATİK KURSU Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ ÖĞRENCİ MOTİVASYON SİSTEMİ İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılay’daki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay dershane fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ ÜMİTKÖY DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ERYAMAN DERSHANELERİ ETİMESGUTTAKİ DERSHANELER KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER