HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ

Hedefi bir kutup yıldızına veya pusula gibi düşünelim. Bunlar olmadığınızda ıssız bir yerde kayboluruz. O yüzden gerek iş hayatımızda gerek eğitim hayatımızda hedefler belirlemeliyiz. Bu hedefler bize yol gösterecek ve yürememiz gereken yolu belirlememizde yardımcı olacaktır. Örneğin sınava hazırlanan bir öğrencisiniz. Öncelikle kendinizine yeteneklerinize, becerilerinize, hayallerinize göre bir hedef belirleyip bu hedefin doğrultusunda ne kadar puan veya ne kadat sayısı istediği konusunda araştırmalar yapın ve bu doğrutuda çalışmalara başlayın. İşte belirlediğiniz bu hedef sizi yol gösterir ve bu sizin en doğru biçimde ilerlemenizi sağlar. Hedefi olmayan birey yerinde sayar.  Hedefimizi olmadığında daireler çizmeye ve yerimizde saymaya mahkumdur. Peki hedef belirlemenin önemleri nelerdir ? Gelin bunları maddeler halinde inceleyim.

  • Her şeyden önce hedefler yönümüzü belirlememizde yardımcı olur. Yüzümüzü ne tarafa döneceğimizi hangi yolda yürümemiz gerektiğini bilir ve bu sayede odaklanmamızı sağlar. İlk madde olarak ODAK diyebiliriz.
  • Hedefimize ulaşmaya dönük günlük, haftalık, aylık planlama yapabilir hale gelir. Ona giden süreçte somut bir şekilde planlayabilmemize yardımcı olur. İkinci madde olarak PLAN diyebiliriz.
  • Hedefimizi sevdiklerimizle ortak bir hale getirebilirsek, bunun için ekip çalışması yapılabiliriz. Üçüncü madde olarak da EKİP RUHU diyebiliriz.
  • Hedefinize giden yolda başardığımız her adımı kutlayıp bunu yakınlarımızla paylaşabiliriz. Bu gücünüzü ve kararlılığımızı artırmada yardımcı olacaktır. Dördüncü madde olarak ise MOTİVASYON diyebiliriz.

 

 

Hedef beliremenin önemini bu şekilde sıraladıktan sonra eğitim hayatınında önemini vurgalamak istiyoruz. Unutmamak gerekir ki ne kadar çok çalışırsınız çalışın hedefleriniz olmadığı süreçte hakettiğiniz başarıya ulaşamazsınız. Bu sebeple öğrencilik sürecinin en temel taşlarından biridir hedef belirlemek.

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak eğitim hayatının temel taşı olan hedef belirleme konusunda yardımcı olmaktayız. Ankara dershanesi olarak eğitm veren kurumumuz butik eğitim anlayışı benimseyerek ilerlediğimiz süreçte birçok öğrenciye hedefleri doğrultusunda onları liselere ve üniversiteye yerleştirmekteyiz. Hedefleri olmayan öğrencilere hedeflerini belirleme konusunda da yardımcı olmaktayız. Hedef belirmelenin sınav senesinde olan öğrencilerin ilerlediği yoldan sapmasına neden olabiliriz. Ankara dershane olarak öncelikle öğrencilere sağladığımız ayrıcalıklardan bahsedelim. Bünyemize kayıt olan öğrenciler için bireysel etüt kolaylıkları, psikolojik danışmanlık desteği, zengin kaynaklar, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, alanında kendini geliştirmiş uzman kadrosu gibi çeşitli imkanlardan yararlanmaktadır. Ankara dershanesi hedeflerini belirleme konusunda gerekli desteklerimizden bahsedelim. Ankara dershane dershane olarak ilk kayıt yapan öğrencilerimizi psikologları ve eğitim danışmanları ile görüştürmekteyiz.  Bu görüşmenin sebebi ise öğrencilerimizin becerilerini, hayallerini ve hedeflerini öğrenerek onları dönem içerisinde karşılaşacağı durumlardan haberdar etmek ve dönem içerisinde izlemesi gereken yollar hakkında bilgilendirirler. Ankara dershanesi olarak hedefleri olmayan öğrencilerinde ilgi alanları doğrultusunda hedef belirlemelerinde yardımcı oluyoruz. Ankara dershanesinde izlemesi gereken hedefleri belirledikten sonra döneme başlamaktayız. İlerleyen süre içerisinde ise psikologlarımız ile hedefleri doğrultusunda görüşmelere devam etmektedir.

Ankara dershane ayrıcalıklarından yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


İletişim Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS 9. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Etimesgut Dershane Ankaranın En İyi Butik Dershanesi Etlikteki dershaneler Kızılay dershane tavsiyesi Ankara Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Ankaradaki Dershaneler Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankaranın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankaradaki Dershaneler Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankaranın En İyi Dershanesi Ankaradaki Dershane Fiyatları Batıkentteki Dershaneler ANKARADA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankayadaki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARANIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalledeki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershaneleri MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU Altındağ Dershane Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ Eryaman Dershane İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılaydaki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay Dershane Fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ Ümitköydeki Dershaneler Ankara Dershane Ücretleri Eryaman Dershaneleri Etimesguttaki Dershaneler KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER Gölbaşındaki Dershaneler ANKARA YKS DERSHANESİ Özel Anaokulu Yaşamkentteki Dershaneler Çayyolundaki dershaneler Ankaradaki En İyi Butik Dershaneler Keçiörendeki Butik Dershaneler Sincan Dershane Fiyatları Ankara Dershane Ücretleri Ankara dershane önerisi