Değişen Sınav Sistemi

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


Değişen Sınav Sistemi

ANKARA DERSHANESİ

Değerli öğrenciler ve veliler bildiğiniz üzere 2017 yılında üniversiteye hazırlık sisteminde ve liseye hazırlık sistemlerinde değişiklikler bir takım değişikler olmuştur. Öncelikle liseye hazırlık sistemi hakkında bilgi verelim. Liseye giriş sınavları eski adıyla TEOG yeni adıyla MYS sınavı olarak bilinmektedir. Teog sınavı fen liselerine , Anadolu liselerine, Anadolu meslek liseleri vb. okul türlerine öğrenci almak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir  sınavdı. Teog sınavı bir eğitim yılında iki kez yapılırdı. Bunlardan birincisi kasım ayında yapılırken diğeri nisan ayında yapılmaktaydı. Bu iki sınavda matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilimler, türkçe, yabancı dil ve din kültürü ve ahlak bilgisi gibi derslerden sorular sorulurdu. Biz Ankara dershanesi olarak 15 yıldır liselere hazırlanan öğrenciler için kurs hizmeti vermekteyiz. Teog sınavının kaldırılıp yerine gelen sınav sisteminin ayrıntılarını inceledikten sonra kendimizi sınava adapte ettik. Mys sınavı ilgili bilgiyi daha sonraki yazılarda sizlerle paylaşacağız.

2017 yılında yapılan diğer değişiklik YGS - LYS sınavlarında olmuştur. YGS-LYS kaldırılarak yerine TYT-YKS sınavı gelmiştir. Bilindiği üzere YGSsınavı mart ayında LYS sınavı haziran ayında yapılmaktaydı. Yeni sınav sistemi olan TYT - YKS sınavları ise sadece haziran ayında yapılacaktır. Yine biz Ankara Dershanesi olarak sınav sisteminin değişmesinden sonra kurum bünyesinde yer alan temel lise ve özel öğretim kursunda eğitim öğretim gören öğrencilerin yeni sınav sistemine adapte olmalarını gerekli çalışmaları yaptık. Ankara Dershanesi olarak yeni sınav sistemine uyumlu çalışmalarımızı tamamladıktan sonra bu çalışmalarımızı öğrenci, öğretmen ve velilerle paylaştık. Yıllardır YGS-YKS dershanesi olarak anılan Ankara dershanesi bundan sonra Ankara TYT - YKS dershanesi olarak anılacağını tahmin ediyoruz. Ankara Dershanesi olarak sınavlara hazırlanan öğrencilere ana başlıklarıyla aşağıdaki destekleri sağlamaktayız.

- Sınava girecek olan öğrencilerin sorumlu olduğu dersleri en ince detayına kadar anlatmaktayız.

- Yaptığımız deneme sınavları ile öğrencinin eksiklerini belirleyip ek ders, etüt ve bireysel etütlerin beraberinde bu eksiklerini gidermekteyiz.

- Yaptığımız rehberlik hizmetleri ile öğrencilerin gireceği sınavlar, üniversiteler, fakültelerde ki bölümler ve meslekler hakkında bilgi vermekteyiz.

- Yine yaptığımız rehberlik çalışmaları ve veli toplantıları ile beraber  velilerin sınav süreci ve sınav sonrasında ki süreçte neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi vermekteyiz.

- Kurumumuzda yer alan psikologlar ve eğitim koçları gerek öğrenci gerek velilerle yaptığı görüşmelerde öğrenci ve velilerin bu süreci en rahat biçimde atlatmaları için gerekli olan psikolojik desteği veriyoruz.

Kısacası sınav sistemlerinin değişmesi, içeriklerinin değişmesi, soru sayısının değişmesi vb. değişiklikler  15 yıllık deneyimimizle biz Ankara Dershanesini olumsuz olarak etkilememiştir.


Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 9. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Ankara Dershane Kalitesi ve Fiyatlar Ankara da Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Güvenlik Ankara da Dershane Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara`nın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankara`nın En İyi Dershanesi ANKARA DERSHANE FİYATLARI BATIKENT DERSHANE ANKARA’DA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankaya daki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARA`NIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalle`deki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershane MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU ALTINDAĞ MATEMATİK KURSU Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ ÖĞRENCİ MOTİVASYON SİSTEMİ İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılay’daki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay dershane fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ ÜMİTKÖY DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ERYAMAN DERSHANELERİ ETİMESGUTTAKİ DERSHANELER KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER