Batıkent Dershane

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


Batıkent Dershane

Batıkent Ankara'nın en Nezih semtlerinin başında gelir. Yenimahalle ilçesine bağlı güzel bir semtimizdir. Yenimahalle ilçesine bağlı gibi görünse de aslında Yenimahalle nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Batıkent nüfusu oluşturmaktadır. Ankara merkeze mesafe olarak uzak gibi görünen bir ilçedir. Eskiden sadece otobüs ya da dolmuşla ulaşım sağlanmaktaydı. Ancak metronun yapılması ile birlikte Ankara’nın diğer ilçelerine, özellikle Kızılay'a ulaşımla oldukça kolaylaşmıştır. Batıkent denince akla düzgün yerleşmeler, kültür seviyesi yüksek insanlar gelmektedir. Burada yaşayan insanlar birbirini tanır, selam verir, sıcak ilişkiler kurarlar. Batıkent'te ilk yerleşimler daha çok müstakil yerleşim şeklindeydi. Daha sonraları nüfusun artmaya başlamasıyla birlikte kooperatif sistemi de semtte ağırlık kazanmaya başlamıştır. Kooperatif sisteminden sonra müstakil apartmanlaşma daha da artmıştır. Batıkent, nüfusu hızlı artan semtlerimizin başındadır. Bu nüfus artışı ile birlikte Batıkent'teki eğitim sistemi de gelişim göstermiştir. Batıkent dershane sayısı yine nüfusa oranla artmıştır. Aynı zamanda sosyal alanları da değişim göstermiştir. Alışveriş alanları, parklar, bahçeler, cafeler gibi birçok sosyal alan inşa edilmiştir. Batıkent düzensiz yerleşmelere en az rastlanan semttir. Semte yapılan kooperatifler, apartmanlar, müstakil evler ya da aklınıza gelebilecek tüm yapılar belli bir plan dahilinde inşa edilmiştir. Semtte eğitim sektörü gelişen bir yapıdadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Batıkent Metro, otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile istenen her yere gidilebilecek bir semttir. Burada yaşayan insanlar trafik problemini yaşamamak için kendi semtlerinden çıkmak istememektedirler. Bu sebeple de semtte yaşayan öğrenciler eğitimlerine yine semt içerisinde almak isterler. Burada yaşayan insanların çoğunluğu işçi ve memur kesimidir. Bu kesime mensup kişilerin çocukları da ailelerinin maddi imkanları sınırlı olduğu için yol masraflı yapmak istemektedirler. Batıkent Dershane sisteminin iyi seviyede olduğu bir semttir.  Köklü kurumlar daha neler bu saatte varlıklarını sürdürmektedirler Semt olarak her şeyin hızlı geliştiği Batıkent dershane anlamında bugün birçok ilçeyi, semti geride bırakmıştır. İstediğiniz her köklü kurumun dershanesinin bir şubesine Batıkent'te kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu köklü kurumsal dershanelerin merkez şubeleri nasıl sistemli eğitimler veriyorlarsa Batıkent şubelerinde de aynı kalitede eğitim vermektedirler. Yine eğitim personellerini de merkez şubelerine nasıl titizlikle seçiyorlarsa diğer ilçe şubelerine de aynı titizlikle seçmektedirler. Kurumun her semtte başarılı olabilmesi için bu çok önlemdir. Bir kurumun bir şubede başarılı olması ancak diğerlerinde aynı başarıyı yakalayamaması veli açısından olumsuz bir izlenimdir. Batıkent Dershane piyasası bunun hesaplamalarını yapan köklü kurumların bulunduğu güzel bir semttir.

Sizlere bu makalemizde “Batıkent Dershane” sistemi ile ilgili yararlı bilgiler vermeye çalıştık. “Kızılay Dershane Fiyatları” ile ilgili bilgi almak isterseniz şu makalemizi inceleyebilirsiniz.


Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 9. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Ankara Dershane Kalitesi ve Fiyatlar Ankara da Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Güvenlik Ankara da Dershane Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara`nın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankara`nın En İyi Dershanesi ANKARA DERSHANE FİYATLARI BATIKENT DERSHANE ANKARA’DA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankaya daki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARA`NIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalle`deki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershane MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU ALTINDAĞ MATEMATİK KURSU Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ ÖĞRENCİ MOTİVASYON SİSTEMİ İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılay’daki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay dershane fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ ÜMİTKÖY DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ERYAMAN DERSHANELERİ ETİMESGUTTAKİ DERSHANELER KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER