Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Yayımlanma Tarihi 15.9.2018


Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Teog başlığı altında birkaç senedir uygulamada olan lise sınavları ile ilgili 19 eylül tarihinde kaldırılacağına dair açıklama yapıldı. Yapılan açıklamanın devamında açık uçlu soru, soru sayısı 60 olup haziran ayında uygulanacak gibi çeşitli açıklamalar yapıldı. Son açıklama olarak Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz’dan açıklama geldi. Sınavın haziran ayında yapılacağını bildirdi. Sınav 90 soru şeklinde 135 dakika olucak. Çoçuklarımızın karşısına 20 türkçe, 20 matematik, 20 fen bilgisi, 10 sosyal bilgiler, 10 din kültürü, 10 ingilizce sorusunun çıkacağı söylendi. Yapılan açıklamaların devamında isteyen öğrencinin sınava gireceğinin duyurusu yapıldı. Geri kalan öğrencilerimizin evlerine yakın okullara gidebileceği söylendi. Seçilen proje okullarına sadece belli bir puanın üstünü alan öğrencilerimiz girebileceğine dair açıklamalar yapıldı. Yapılan bu açıklamalar öğrencilerimizin avantajına mı yoksa dezavantajına mı oldu gelin o kısmana bakalım. Eski sınav sisteminde öğrenci iki oturum şeklinde girdiği sınavda bütün yıl sınav stresini üzerinden atamıyordu. Yeni sınav sistemi ile beraber öğrenci tek oturumda sınav stresini üzerinden atabilecek. Bu öğrencinin avantajına olucak bir durum gibi görünsede öğrenci umudunu tek sınava bağlayacak. Eski sınav sisteminde ilk oturumda köü sonuçlar aldığı takdirde ikinci oturuma kendini toplama imkanı kazanıyordu. Yeni sınav sistemine göre öğrencinin kendini düzeltme şansı bulunmamaktadır. Bu açıdan baktığımızda öğrenci için dezavantaj karşımıza çıkar. Soru sayısının düşmesi ise avantaj mıdır veya dezavantaj mıdır tam olarak bişey söylenmesi yanlış olur. Öğrenci dönem içinde işlediği yığınla konunun sadece 90 soruya sığdırılması öğrencinin acaba hangi konudan soru çıkıcak gibi soru işaretlerine neden olmuştur. Bununla beraber örnek soruların çıkması öğrenciyi bir nebze rahatlatmıştır. Soru tiplerini az çok görme fırsatını yakalamışlardır. Fakat soruların uzun olması öğrencilerin hoşuna gitmedi. Soruların mantığını baktığımızda matematik gibi işlem gerektiren derste bile soru kalıbına yorum katılmıştır. Öğrenci önce önüne çıkıcak olan soru kalıbını yorumlayıp devamında işleme dökücektir. Bu tip sorularla beraber sınava girecek olan her öğrencinin anlama yorumlama yeteneğinin ölçüleceği anlaşılmaktadır. Bu da bize öğrencinin  sınava hazırlanacakları bu zor süreçte anlama yorumlama yeteneklerini geliştirmelerini kısacası bol bol kitap okumları gerektiğini göstermektedir. Bunun yanında eksik konularını tamamlamaları gerekir. Anlama yorumlama yeteneği ne kadar iyi olursa olsun konuları bilmeden soruları yapamazlar ya da konuyu bilseler bile anlama yorumlama yeteneği olmadığı takdirde yinede karşılarına çıkıcak olan sorularda başarılı olamazlar. Bu süreçte öğrencilerimizi en doğru biçimde yönledirebilecek gerekli eğitim desteklerini almaları şarttır.

 

     Ankara Dershanesi yeni sınav sistemine uygun güncel dershane olarak öğrencilerimizin yanında yer almaktadır. Teog kursu ankara olarak yeni sınav sistemine uygun temel derslerin içinde yer aldığı ve uzman kadrosu ile 16 yıldır hizmet vermektedir. Teog kursu kızılayda Ankara’nın merkezinde yer almaktadır. Çoçuklarımızın bu zorlu süreçte yapabilceklerinin daha iyisini yapmasında onlara destekte bulunmaktadır. Teog kursu ankara olarak aile sıcaklığında olan kursumuz sayesinde öğrenci kendi evlerinde ders çalışıyorlarmış gibi kendilerini mutlu hissetmektedir. Ankara Dershanesi alanında uzman, güler yüzlü öğrencilerimizle uyumlu öğretmen kadrosu ile karşılarına çıkıcak olan yeni sınav sistemine en uygun şekilde hazırlanmaktadır. Teog kursu ankara olarak sağladığımız rehberlik hizmeti ile beraber öğrencinin sınav kaygısını üzerinden atmalarında ve kişisel sıkıntılarını çözmektedir. Ankara Dershanesi ndeda öğrenciye sağlanan bireysel etütler sayesinde öğrenci okul sınavları ve LGS’ye hazırlandığı süreçte çözemediği soruları ve kafasında takılı kalan konulara yanıt bulmaktadır. Teog kursu ankara öğrencilerimiz yanısıra öğrencilerimizin ailelerinde bu zorlu süreçte yanında yer almaktadır. Bu süreçte öğrenci ile arasında nasıl bir ilişki olması gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Ankara Ortadogulular Dershanesi başlığı altında verdiğimiz eğitimde sınıflar 10-12 kişilik olmaktadır. Teog kursu ankaraolarak her öğrencinin bizim için özel olduğunun göstergesidir. Alternatif dershanelere göre sınıf sayılarının daha düşük olması sayesinde öğrenci dersle bir bütün şeklinde eğitim hizmeti almaktadır. Teog kursu ankara olarak öğrencinin ders esnasında kafasına takılan yerlere anında yanıt alması onların en büyük avantajı olmuştur.

Ankara Dershanesi yeni sınav sistemine uygun en güncel dershane olarak  uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve bireysel etüt kolaylıkları ile 16 yıldır hizmet vermekte ve siz değerli öğrencilerimizle hizmet vermeye devam edecektir.


Hakkımızda Vizyon Misyon İlke ve Değerlerimiz Hedeflerimiz 9. Sınıflar YGS- LYS 10. Sınıflar YGS- LYS 11. Sınıflar YGS- LYS 12. Sınıflar YGS- LYS Dershane Seçimi Ankara Temel Lise Kızılay Temel Lise Yaz Kampı Ankara Dershane Fiyatları Ankara Dershane Kalitesi ve Fiyatlar Ankara da Özel Ders Ankara Kızılay Dershane Güvenlik Ankara da Dershane Ankara Dershane Rehberlik Hizmeti Ankara Dershane Nedir? Ankara Dershane Verimi Ankara Dershane Fiyat Politikası Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara Mezun Dershanesi Velilerin Tercihi Ankara Dershanesi Ankara Dershanesi Hizmetlerimiz Ankara Dershanelerinin Fiyatlandırmalarına ve Fiyattaki Amaçlarına Genel Bakış Etüt ve Etüt Merkezleri Nedir? Ankara Etüt Merkezi Farkı En İyi Eğitim En İyi Dershane Ankara Dershanesi Sınav Kaygısına Yaklaşımı Eğitime Destekte Ankara Dershanesi Ankara Kızılay Mezun Dershanesi Neden Ankara Dershanesi? Ankara Dershanesi Veli Bilgilendirme Sistemi Ankara Dershanesinde Sınava Hazırlık Ankara`nın En iyi Dershanesi Ankara Dershane Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS Ankara Çayyolu Dershanesi Değişen Sınav Sistemi ANKARA DERSHANE ÖNERİSİ Ankara Dershane Önerileri Batıkent Dershane Mamak Dershane Kızılaydaki Kurslar YKS EĞİTİMİMİZ YKS SINAV SİSTEMİ Ankara`nın En İyi Dershanesi ANKARA DERSHANE FİYATLARI BATIKENT DERSHANE ANKARA’DA DERSHANE KEÇİÖREN MATEMATİK KURSU YENİMAHALLE MATEMATİK KURSU Ankara Çankaya daki Dershaneler Kızılay Dershaneler Ve Listesi MAMAK DERSHANE ETLİKTEKİ DERSHANELER BATIKENT DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ANKARA`NIN EN İYİ DERSHANESİ Yenimahalle`deki Dershaneler Ankara Dershane Listesi MEZUN DERSHANESİ ANKARA TEMEL LİSE TYT ve YKS KURSU KIZILAY DERSHANESİ KAMPLARI Ankara Dershane MAMAK MATEMATİK KURSU POLATLI MATEMATİK KURSU MATEMATİK PROBLEMİ LİSEYE HAZIRLIK SÜRECİ Etlik Dershaneleri ÜMİTKÖY MATEMATİK KURSU ÇANKAYA MATEMATİK KURSU ALTINDAĞ MATEMATİK KURSU Ankara Dershaneleri ANKARA DERSHANESİ BÜNYESİNDE VERİLEN KAYNAKLAR ANKARA DERSHANELERİ ÖĞRENCİ MOTİVASYON SİSTEMİ İŞİMİZ MATEMATİK GÖLBAŞI MATEMATİK KURSU EĞİTİM VE PSİKOLOJİ İLİŞKİSİ EĞİTİMDE REHBERLİK HEDEF BELİRLEMENİN ÖNEMİ MATEMATİĞİN DİĞER DERSLERLE İLİŞKİSİ Kızılay Dershaneleri Kızılay’daki Dershaneler YKS Kursu Kızılay KIZILAYDAKİ EN İYİ DERSHANELER Kurs Ankara Dershane Ankara Dershaneler Kızılay dershane fiyatları SİNCANDAKİ DERSHANELER SİNCAN DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDA DERSHANE ÖNERİSİ ÜMİTKÖY DERSHANE YENİMAHALLE DERSHANELERİ ÜMİTKÖY DERSHANE Ankara Dershane Fiyatları ERYAMAN DERSHANELERİ ETİMESGUTTAKİ DERSHANELER KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER