Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Ankara Dershane Kızılay - Eryaman  Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

15.9.2018    402


Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Teog başlığı altında birkaç senedir uygulamada olan lise sınavları ile ilgili 19 eylül tarihinde kaldırılacağına dair açıklama yapıldı. Yapılan açıklamanın devamında açık uçlu soru, soru sayısı 60 olup haziran ayında uygulanacak gibi çeşitli açıklamalar yapıldı. Son açıklama olarak Milli Eğitim bakanı İsmet Yılmaz’dan açıklama geldi. Sınavın haziran ayında yapılacağını bildirdi. Sınav 90 soru şeklinde 135 dakika olucak. Çoçuklarımızın karşısına 20 türkçe, 20 matematik, 20 fen bilgisi, 10 sosyal bilgiler, 10 din kültürü, 10 ingilizce sorusunun çıkacağı söylendi. Yapılan açıklamaların devamında isteyen öğrencinin sınava gireceğinin duyurusu yapıldı. Geri kalan öğrencilerimizin evlerine yakın okullara gidebileceği söylendi. Seçilen proje okullarına sadece belli bir puanın üstünü alan öğrencilerimiz girebileceğine dair açıklamalar yapıldı. Yapılan bu açıklamalar öğrencilerimizin avantajına mı yoksa dezavantajına mı oldu gelin o kısmana bakalım. Eski sınav sisteminde öğrenci iki oturum şeklinde girdiği sınavda bütün yıl sınav stresini üzerinden atamıyordu. Yeni sınav sistemi ile beraber öğrenci tek oturumda sınav stresini üzerinden atabilecek. Bu öğrencinin avantajına olucak bir durum gibi görünsede öğrenci umudunu tek sınava bağlayacak. Eski sınav sisteminde ilk oturumda köü sonuçlar aldığı takdirde ikinci oturuma kendini toplama imkanı kazanıyordu. Yeni sınav sistemine göre öğrencinin kendini düzeltme şansı bulunmamaktadır. Bu açıdan baktığımızda öğrenci için dezavantaj karşımıza çıkar. Soru sayısının düşmesi ise avantaj mıdır veya dezavantaj mıdır tam olarak bişey söylenmesi yanlış olur. Öğrenci dönem içinde işlediği yığınla konunun sadece 90 soruya sığdırılması öğrencinin acaba hangi konudan soru çıkıcak gibi soru işaretlerine neden olmuştur. Bununla beraber örnek soruların çıkması öğrenciyi bir nebze rahatlatmıştır. Soru tiplerini az çok görme fırsatını yakalamışlardır. Fakat soruların uzun olması öğrencilerin hoşuna gitmedi. Soruların mantığını baktığımızda matematik gibi işlem gerektiren derste bile soru kalıbına yorum katılmıştır. Öğrenci önce önüne çıkıcak olan soru kalıbını yorumlayıp devamında işleme dökücektir. Bu tip sorularla beraber sınava girecek olan her öğrencinin anlama yorumlama yeteneğinin ölçüleceği anlaşılmaktadır. Bu da bize öğrencinin  sınava hazırlanacakları bu zor süreçte anlama yorumlama yeteneklerini geliştirmelerini kısacası bol bol kitap okumları gerektiğini göstermektedir. Bunun yanında eksik konularını tamamlamaları gerekir. Anlama yorumlama yeteneği ne kadar iyi olursa olsun konuları bilmeden soruları yapamazlar ya da konuyu bilseler bile anlama yorumlama yeteneği olmadığı takdirde yinede karşılarına çıkıcak olan sorularda başarılı olamazlar. Bu süreçte öğrencilerimizi en doğru biçimde yönledirebilecek gerekli eğitim desteklerini almaları şarttır.

 

     Ankara Dershanesi yeni sınav sistemine uygun güncel dershane olarak öğrencilerimizin yanında yer almaktadır. Teog kursu ankara olarak yeni sınav sistemine uygun temel derslerin içinde yer aldığı ve uzman kadrosu ile 16 yıldır hizmet vermektedir. Teog kursu kızılayda Ankara’nın merkezinde yer almaktadır. Çoçuklarımızın bu zorlu süreçte yapabilceklerinin daha iyisini yapmasında onlara destekte bulunmaktadır. Teog kursu ankara olarak aile sıcaklığında olan kursumuz sayesinde öğrenci kendi evlerinde ders çalışıyorlarmış gibi kendilerini mutlu hissetmektedir. Ankara Dershanesi alanında uzman, güler yüzlü öğrencilerimizle uyumlu öğretmen kadrosu ile karşılarına çıkıcak olan yeni sınav sistemine en uygun şekilde hazırlanmaktadır. Teog kursu ankara olarak sağladığımız rehberlik hizmeti ile beraber öğrencinin sınav kaygısını üzerinden atmalarında ve kişisel sıkıntılarını çözmektedir. Ankara Dershanesi ndeda öğrenciye sağlanan bireysel etütler sayesinde öğrenci okul sınavları ve LGS’ye hazırlandığı süreçte çözemediği soruları ve kafasında takılı kalan konulara yanıt bulmaktadır. Teog kursu ankara öğrencilerimiz yanısıra öğrencilerimizin ailelerinde bu zorlu süreçte yanında yer almaktadır. Bu süreçte öğrenci ile arasında nasıl bir ilişki olması gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Ankara Ortadogulular Dershanesi başlığı altında verdiğimiz eğitimde sınıflar 10-12 kişilik olmaktadır. Teog kursu ankaraolarak her öğrencinin bizim için özel olduğunun göstergesidir. Alternatif dershanelere göre sınıf sayılarının daha düşük olması sayesinde öğrenci dersle bir bütün şeklinde eğitim hizmeti almaktadır. Teog kursu ankara olarak öğrencinin ders esnasında kafasına takılan yerlere anında yanıt alması onların en büyük avantajı olmuştur.

Ankara Dershanesi yeni sınav sistemine uygun en güncel dershane olarak  uzman öğretmen kadrosu, rehberlik servisi ve bireysel etüt kolaylıkları ile 16 yıldır hizmet vermekte ve siz değerli öğrencilerimizle hizmet vermeye devam edecektir.

Ankara Dershane

Sınavlar hayatımızın vazgeçilmez gerçeklerinden biri haline gelmiştir ve hayatımızın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. İlkokuldan başlayarak üniver...

← Devamını Oku

Ankara Çayyolu Dershanesi

İnsan doğduğu andan itibaren eğitim almaya başlar. Ve hayatının her evresinde eğitim süreci devam eder. Doğduğumuzda nasıl davranmamız gerektiğini,...

Devamını Oku →

Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Ankara Dershane ile Liseye Geçiş Sınavı LGS

Teog başlığı altında birkaç senedir uygulamada olan lise sınavları ile ilgili 19 eylül tarihinde kaldırılacağına dair açıklama yapıldı.

Devamını Oku →

03124182008

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.